Maserati’nin ilk dizeli Ghibli, Quattroporte’den 100 bin euro daha ucuz olacak

 

 

Lüks otomobil satışlarına yüzde 130'luk vergi bile vız geldi.

Tofaş çatısı altındaki Ferrari ve Maserati'nin distribütörü FerMas, tarihinin en başarılı yıllarından birini geçiriyor. Şirket, Ferrari'yle yılbaşındaki hedeflerini aşmaya hazırlanırken, Maserati'yle tarihi rekora koşuyor.

FerMas Genel Müdürü Ferhat Albayrak, Maserati markalarında 2013'ün sedan atılım yılı olduğunu açıkladı. Sadece bu yıl pazara sundukları 4 kapılı Quattroporte'yle 2012'nin tamamında yakalanan satışı geçeceklerini söyleyen Albayrak, "Bu yılsonuna dek yaklaşık 20 adet yeni Maserati Quattroporte satışı hedefliyoruz" dedi. Maserati'de en yeni modelleri Ghibli'nin heyecanını yaşadıklarını ifade eden Ferhat Albayrak, şu bilgileri verdi: "Maserati’nin yıllık 50 bin araç satmaya yönelik büyüme stratejisinde önemli bir rol oynayacak olan Ghibli, Eylül sonunda Türkiye yollarına çıkacak.  Ghibli’de 2 farklı motor seçeneği yer alacak. İlki 3.0 litre V6 turbo dizel motor. Bu model aynı zamanda ilk dizel motora sahip Maserati olma özelliğini de taşıyor. Aracı 155 bin eurodan başlayan fiyatlarla satışa çıkarmayı hedefliyoruz. 255 bin euroluk yeni Quattroporte'den 100 bin euro daha ucuza satmış olacağız. 

Diğer motor seçeneğimiz 3.0 litre V6 benzinli motor. Bu motor seçeneğinde sadece 4 çeker versiyonunu getiriyoruz. Aracın fiyatı 196 bin eurodan başlayacak. 2013 sonuna kadar yaklaşık 30 adet Ghibli satmayı hedefliyoruz. Satışlarımızı neredeyse 3'e katlayacağız." FerMas, en ucuz Maserati unvanına sahip Ghibli'in rüzgarıyla 2013'te 50 adetlik satışa ulaşıp, rekora kırmış olacak. Maserati en yüksek satışı 2007'de 28 adetle yakalamıştı. 

 

Ferrari'de hedefi 6 ayda tutturdu

Ferhat Albayrak, yılın ilk 6 ayında 20 adet Ferrari satarak yılbaşında belirledikleri hedefe şimdiden ulaştıklarını söyledi. Albayrak, "Yılın başında planlarımızı yaparken, 2013’ü 2012'ye yakın bir seviyede kapatmayı hedeflemiştik. Ancak Ferrari’nin Türkiye’de sergilediği üstün performans, bir bakıma 2013 için sürpriz satış adetlerinin habercisi olacağa benziyor" dedi. Ferrari'nin en çok talep gören modelinin F12 Berlinetta olduğunu kaydeden Albayrak, bugüne kadar 8 adet sattıklarını ifade etti. Ferrari, 2007'de 29 adet Ferrari satışına ulaşarak rekora imza attı. FerMas, geçen yıl 21 adetlik satışa ulaştı. 

Bu yıl teslim ediliyor

Türkiye'ye özel 2 kota ayrılan 2.4 milyon euroluk La Ferrari'nin de yıl bitmeden sahibine teslim edileceğini belirtti. Sadace 500 adet üretilecek 'Special Edition' La Ferrari'nin ilk müşterisi otomobil tutkunu Intercity'nin Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak olmuştu. 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz