Maserati Kubang, Ferrari motoruyla ABD’de

0

 

 

Kubang’ın motorunu Ferrari üretecek

ABD’de Chrysler bantlarından inecek

 

Maserati'nin ilk SUV'si battal Kubang, Ferrari motoruyla ABD'de üretimde…

Maserati’nin eylül ayında düzenlenen 2011 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda ilk kez tanıttığı Kubang adlı yeni SUV'si, Kuzey Amerika sınırlarını aştı. İtalyan markanın en büyük pazarı ABD'de Maserati Kubang'ın seri üretim versiyonu Fiat ve Chrysler gruplarının sinerjisiyle bantlardan inecek.

Maserati imzalı yüksek teknoloji ürünü motorları ise Ferrari tarafından üretilecek.

 

DETROİT'TE AMERİKALILARA GÖSTERİLDİ

Geçtiğimiz yıl Kuzey Amerika'da bir önceki yıla göre % 21 artışla 2 bin 465 adet araç satışı gerçekleştiren Maserati, yeni kıtanın en önemli otomobil fuarında lüks SUV konsepti Kubang’la gövde gösterisi yaptı.

Dünya çapında satışlarını bir önceki seneye göre %10 arttıran Maserati’nin lüks SUV konsept çalışması, markanın lüks ve sportif DNA’sına uygun özellikleriyle de bir adım öne çıkıyor. Lorenzo Ramaciotti’nin liderliğindeki Maserati Stil Merkezi tarafından tasarlanan Maserati Kubang konseptinin seri üretim versiyonunun ileri teknoloji ürünü tescilli Maserati motorlarının üretimi ise İtalya’da Ferrari tarafından gerçekleştirilecek ve bu motorlar yeni 8 ileri otomatik şanzımanla donatılacak. Bu motorların geliştirilmesini ise Michael Schumacher’in dünya şampiyonlukları dönemi boyunca Formula 1 takımının Motor Bölümü Şefliği görevi başta olmak üzere Ferrari ile yaklaşık 30 yıl geçiren ve halen Maserati Güç ve Aktarma Organları Geliştirme Bölümü Yöneticisi görevini sürdüren Paolo Martinelli üstleniyor. 2012 Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtılan lüks ve sportif Maserati SUV’nun seri üretim versiyonunun süspansiyon, fren, direksiyon ve elektronik sistem gibi spesifik performans ayarlarına sahip bileşenleriyse İtalya’da Maserati mühendisleri tarafından geliştirilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here