Maserati, Bursa ve çevresini radarına aldı

Cengiz Eroldu (TOFAŞ CEO) ile Sinan Saip Bel (FerMas Şirket Müdürü)

Türkiye’de Tofaş çatısı altında yer alan Fer Mas tarafından temsil edilen İtalyan Maserati, büyüme yönünü Anadolu’ya çevirdi.

Lüks otomobilin İtalyan temsilcisi Maserati’nin Türkiye genelindeki üçüncü showroom’u Bursa’da açıldı.

Maserati Mengerler Bursa tesisinin açılışına Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, Mengerler Yönetim Kurulu Başkan Vekili Gülseren Zanbak ve Fer Mas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel katıldı.

Alfa ve Jeep’ten sonra Maserati’de de Mengerler

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu açılışta yaptığı konuşmada, Maserati’nin geçtiğimiz yıllarda stratejik bir kararla büyük bir yatırım gerçekleştirdiğini ve daha geniş kitlelere hitap etmeye başladığını belirterek, “Markaların başarısı ve müşteri talebinin artması, yeni bayilik yatırımlarını da beraberinde getiriyor. Biz de bu yıl itibariyle İstanbul dışında bayiliklerimizi devreye alıyoruz. Türkiye’de 2005 yılından bu yana temsil ettiğimiz Maserati markasının bizim ve sektörümüz açısından büyük önem taşıyan Bursa şehrimizde temsil edilecek olması bizim için çok değerli. Mengerler Bursa ile 2012 yılından bu yana Alfa Romeo ve Jeep bayilikleri kapsamında başarılı bir işbirliğimiz var. Bunu Maserati markasıyla devam ettirmekten çok memnunuz” diye konuştu.

Maserati satmak kadar sonrası da özel

Fer Mas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel de törendeki konuşmasında “Fer Mas olarak çıtamızı hep daha yukarıya koyuyor, satışlarımızı kademeli olarak artırıyoruz. Geçen yıl lansmanını gerçekleştirdiğimiz, markanın ilk SUV’si Levante, pazara yeni bir soluk getirdi. Quattroporte ve Ghibli de yenilenerek pazara sunulduklarından bu yana satışlarımızda etkin rol oynamaya devam ediyor. Müşterilerimize sadece satışta değil satış sonrasında sunduğumuz başarılı hizmetler, Maserati’nin dünya genelinde en iyi uygulamaları arasında gösteriliyor” değerlendirmesini yaptı.

Mengerler Bursa açılışını Genel Müdüru Kenan Yaman, Mengerler Yönetim Kurulu Başkan Vekili Gülseren Zanbak ile Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu yaptılar.

Mengerler, 1977’den beri Bursa’da

Açılış töreninde konuşan Mengerler Yönetim Kurulu Başkan Vekili Gülseren Zanbak ise Mengerler’in Bursa’da 1977 yılından bu yana faaliyet gösterdiğine dikkat çekerek “Bu sene 40. yılımızı kutluyoruz. Bulunduğumuz lokasyonda ise 20. yılımızı geride bıraktık. 2012 yılından bu yana sürdürdürdüğümüz Jeep ve Alfa Romeo bayiliklerimizin ardından, otomotiv tarihinin efsane markalarindan biri olan Maserati’yi, Bursa şehrimizde de otomobil tutkunlarıyla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz