Mart satışları Tofaş’ta tahmin yükseltti

0

Yılbaşında 750 BİN DEDİK AMA 800 BİNE GİDİYOR

 

Mart satışlarıyla umutlandı

yıllık tahminini 750 bine yükseltti

TOFAŞ CEO'su ile mart ayında yaptığımız görüşmede pazar tahminini de konuştuk:

İşte Kamil Başaran'ın cevapları:

"Biz 2012 senesi itibariyle pazar hedefini 750 bin olarak belirledik. 750 binin kırılımında ise yaklaşık 230 bin hafif ticari, kalanı otomobil olur diyoruz. Ocak ayından yola çıkarken doğru bir tahminde bulunduk diyebiliriz. Şubat ve Mart dinamiklerine baktığımızda pazar yukarı doğru gidiyor. İkinci beklentimiz ise yılın ikinci altı ayında makro ekonomik göstergelerin iyileşeceği yönünde.

İç pazarda bu değişkenlerle birlikte iyi gidecek gibi duruyor, eğer öyle olursa 800 binlere doğru gideriz diye düşünüyoruz.

İharacat bizi biraz daha sakin tutan konu, Avrupa pazarında belli pazarların nispeten geç reaksiyon vermesi ve İtalya’daki tüm çalışma düzenin yeni baştan tanımlanmaya başlanması ve Yunanistan’daki çöküntünün yarattığı biraz negatif yaklaşımlar var ancak bunun dışında Almanya, İngiltere pazarı gayet iyi gidiyor. Fransa pazarının daha hızlı refleks vereceğini düşünüyoruz. Tüm bu bağlamda ümit ediyoruz ki yılın ikinci yarısında niçin 2011 ihracatını korumayalım diye düşünüyoruz. Bunu yapacağımızı hissediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here