Marchionne ve Elkann da taziye iletti

0

Mustafa Koç’un ani kaybı, ortaklarının en üst yönetim ve patronlarında da etki bıraktı.

Bill Ford’dan sonra, Koç’un Türkiye’deki diğer ortağı şirketin Yönetim Kurulu Başkanı da olan Mustafa Koç için bir taziye mesajı iletti.

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Başkanı John Elkann ve FCA CEO Sergio Marchionne, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’un vefatı nedeniyle üzüntülerini ilettiler.

Derin bir acı duyduğunu belirten FCA Başkanı Agnelli ailesinin veliahtı Elkann, mesajında şunları iletti:

“Kendisi, çok kıymetli ve vizyoner bir liderdi. Her ikimiz de köklü kurumlarımızın yeni nesilleri olarak, işlerimizi güçlü ortaklığımız ve işbirliğimizle daha da ileriye taşıdık. Ayrıca, kendisi ülkesinin ekonomik ve toplumsal refahını her şeyin önüne koyardı. Mustafa Koç ile çalışmak bir onurdu…
FCA adına, Koç Ailesi, Koç Topluluğu çalışanları ve iş dünyasına başsağlığı diliyorum.”

OMUZ OMUZA ÇALIŞTIĞI MARCHIONNE’NİN MESAJI

Fiat Chrysler Automobiles CEO’su Sergio Marchionne ise üzüntülerini şu sözcüklerle ifade etti:
“Sevgili dostum Mustafa Koç’un aramızdan ayrılışından dolayı derin bir üzüntü içindeyim. Kendisi ile uzun zamandır omuz omuza çalışıyoruz ve birbirimizi birçok defa unutulmaz başarılarla kucakladık. FCA dünyasının değerli ve saygın ortağı Mustafa Koç ile çalışmak benim için her zaman bir zevkti. Kendisi tanıdığım en iyi insanlardan ve adanmış liderlerden biriydi. Kalbim ve dualarım sonsuza dek sevgili dostum Mustafa ile” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here