Makyaj zamanı ! Porsche Panamera’da 4.8 V8 motor 3.0 V6’ya küçüldü yakıt tüketimi yüzde 18 düşürüldü

 

Alman lüks üretici Porsche, yenilediği otomobili Panamera’nın geçtiğimiz günlerde casus fotoğraflarının internette yayılmasının ardından teknik bilgilerini ve taze fotoğraflarını birinci elden yayınladı.

Yeni Panamera’daki en önemli yenilik E-Hybrid versiyonunun üretilecek olması. Bu yeni versiyonla Panamera karşımıza 316 beygirgücündeki 3.0 litre hacimli motorla çıkacak. Otomobil bu motor gücüne ek olara elektrik ve lityum-ion piller sayesinde ek 94 beygirgüç de üretecek. Toplam 410 beygirgüçle ve 521 Nm torkla yollara çıkacak olan Panamera 0’dan 100 kilometreye hızlanmasını 5.5 saniyede tamamlayacak.

Dış tasarımında ön yüzüne yeni bir görünüm oturtulan Panamera’nın farları mevcut versiyona göre biraz daha küçültülmüş. Arka kısmında ise stop lambaları ve tampon kısmı makyajlanmış.

Panamera’nın mevcut modellerinde kullanılan 4.8 litre hacimli V8 motor yeni nesilde yerini, 3 litre hacimli twinturbo V6 motora bırakmış.

Bu gerçekleştirilen motor değişikliğiyle yakıt tüketimi yüzde 18 azalan yeni Panamera temmuz ayından itibaren 81 bin 849 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Modelin dizel versiyonu ise 2014 yılı başında satışa çıkacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz