Yılın Otomobili Ödülü, Bursa’ya taşındı

0
301
Megane Sedan 2017 Türkiye'de Yılın Otomobili ödülünü almıştı.

Oyak Renault tarafından üretilen ve “Türkiye’de Yılın Otomobili” seçilen Renault Megane Sedan’ın aldığı büyük ödül, Oyak Renault Fabrikaları’nda onur köşesinde yerini aldı.

Ülkemizdeki en önemli otomotiv yatırımlarından biri olan Oyak Renault tarafından üretilen Renault Megane Sedan, 2017 yılının otomobili ödülünü Bursa’ya taşıdı.

Ödülü alan Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, plaketi Bursa’da aracı üretiminin yapıldığı Oyak Renault Fabrikaları Genel Müdürü Tunç Başeğmez’e götürdü.

İki şirketten biri üretiyor, biri satıyor: Renault Türkiye kaptanları; Tunç Başeğmez ve Berk Çağdaş..

Türkiye’nin en çok satan modellerinden biri oldu

Oyak Renault Fabrikaları’na ziyarette bulunan Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş yaptığı açıklamada, “Bu ödülü mühendis ve işçi kardeşlerimize teslim etmek üzere Oyak Renault’da olmaktan mutluluk duyuyoruz. Megane Sedan’ın kaydettiği 16.750 adet satış rakamı, binek otomobili satışlarımızın yüzde 34,3’ünü oluşturuyor. Ayrıca Megan Sedan Türkiye’nin en çok tercih edilen ilk üç modelinden biri” dedi.

Bursa Oyak Renault fabrikalarında üretilen yeni Megane Sedan 35 ülkeye ihraç ediliyor.

Megane Sedan 6 ayda 24 bin üretildi
35 ülkeye yelken açtı

Megane Sedan’ın, Bursa’dan yola çıkarak 35 ülkeye ihraç edildiğini söyleyen Oyak Renault Fabrikaları Genel Müdürü Tunç Başeğmez, “Oyak Renault Fabrikaları olarak, 2016 yılında Türkiye’de üretilen otomobillerin yüzde 36’sına imzamızı attık. Yine Türkiye’nin ihraç ettiği otomobillerin yarısına yakını fabrikamız bantlarında üretildi. Türkiye’de ‘Yılın Otomobili’ seçilerek göğsümüzü kabartan yeni Megane Sedan’ın ise yılın ilk yarısında 23 bin 886 adet üretimini gerçekleştirdik ve 35 ülkeye ihraç ettik. Türk mühendisliğinin imzasıyla Bursa’dan dünyaya açılan ve ekonomimize katma değer sağlayan Megane Sedan’ın bu başarısıyla ne kadar gurur duysak azdır. Tüm projelerde olduğu gibi Renault Mais ile ortak çalışmalarımızın sonucu olan ve gururla taşıyacağımız bu ödül, onur köşemizin en özel yerini alacak” dedi.

200 milyon euro yatırımla üretildi
İlk yılında ilk üçe girdi

Fiyat-donanım, tasarım, inovasyon, motor, yol tutuş gibi özellikleri dikkate alınarak Türkiye’de Yılın Otomobili seçilen yeni Megane Sedan’ın Bursa’da üretilebilmesi için 200 milyon Euro yatırım yapıldı ve 700 kişilik ek istihdam yaratıldı. Oyak Renault Fabrikaları’nda 2017’nin ilk yarısında 23 bin 886 Megane Sedan üretimi yapılırken, 35 ülkeye 6 bin 617 adet Megane Sedan ihracatı gerçekleşti. Megane Sedan, 2017’nin ilk yarısına göre ise Türkiye’de en çok satılan ilk üç model arasında yer alıyor.

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here