Mahmut Kadirbeyoğlu Yeti Greenline serisini anlattı

0
50

Greenline serisini Yeti modelini test ederek, genel müdür Kadirbeyoğlu anlatıyor.

Mahmut Kadirbeyoğlu, Skoda'nın Türkiye pazarına yeni sunmaya başladığı Greenline serisinin ilk versiyonu Yeti modelini test etti.

52 bin TL'den başlayan fiyatıyla Türkiye pazarında yerini alan yeni Greenline serisi, bu yıl 2 bin adetlik satış hedefinin altyapısını oluşturan ana modellerden biri olacak.

Aracın özelliklerini ve tüm detaylarını Genel Müdürü Kadirbeyoğlu, www.otoajanda.com izleyicileri için video linkinde bizzat kendisi anlatıyor.

Fabia ve Roomster'e 1.6 dizel motor geliyor

Skoda'nın bu yıl Türkiye'deki en önemli yeniliklerinden ikisini Fabia ve Roomster modellerine de Greenline serisi motorların eklenmesi oluşturuyor.

Önümüzdeki aylarda Türkiye yollarına çıkacak Fabia ve Roomster ailesinde görev yapacak yeni Greenline motorlar 1.6 lt hacminde olup, 90 beygir güç üretecek.

Aslında Skoda aynı motordan 75 beygir güç üreten bir makine de geliştirmiş. Ama bu güçsüz motor yerine 90 beygirlik motora daha çok destek verdiği için, uygun fiyat

nedeniyle Türkiye'ye 90 beygir güç üretebilen motorlar ithal edilecek.

Bu sayede Skoda Türkiye pazarında 10 bin adetlik satış rakamına ulaşacak.

Markanın yeni dönem planları ise 2012 yılı sonu ile 2013 yılını kapsıyor.

Citigo adıyla piyasaya çıkacak 1.0 litre benzinli motorlu yeni küçük aracın Avrupa'da pazara sunulduktan sonra bu yılın sonlarında ithal edilmeye başlayacağını söyleyen Genel Müdür Kadirbeyoğlu, "Esas beklediğimiz ise Mission L adıyla kavram otomobil olarak gördüğünüz yeni B sedan modeldir. Bu model sonbaharda Almanya ve Çek Cumhuriyetinde satılmaya başlanacak. Daha sonra Türkiye dahil diğer ülkelere gönderilecek. Bu aracın bize gelmesi 2013 yılını bulacak. Bu araç da ürün gamımımıza eklendiğinde, satışlarımız 15 bin adetelere ulaşır" diyerek, yeni modellerin satışlarını ne kadar güçlendireceğini dile getirdi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here