Kilidi, Sakaryalı C-HR ile açacak

Toyota Türkiye’nin Sakarya fabrikası üretim bantlarından çıkarak Avrupa’ya uzanacak olan yeni crossover C-HR, 9 Kasım’da düzenlenecek törenle Türkiye’den yola çıkacak. Risk alarak bilinen tasarım çizgilerinin dışına çıkan Japon dev Toyota, hibrit versiyonu da üretilecek olan C-HR ile Avrupa’daki hibrit satışlarının artacağını, aracın bu anlamda kilit rol oynayacağını düşünüyor.

Otomotiv firmalarının yeni motor teknolojileri konusunda elektrikli mi hibrit mi hidrojenli araç mı rekabetinde Toyota bu dönemi hibrit motorlu araçlarla geçirmeyi tercih ediyor. Hatta bu konuda Türkiye’de üretimine başlayacağı yeni modele de önemli bir görev veriyor.

Henüz ABD pazarında satılıp-satılmayacağı belli olmayan Made in Turkey Toyota C-HR, Avrupa’da Toyota marka araçların hibrit zaferinin önemli bir parçası olma görevini üstlenecek.

TOYOTA AVRUPA CEO’SU AÇIKLADI

Toyota Avrupa CEO’su Johan van Zyl yeni C-HR üretimine başlanması ve hedefleriyle ilgili verdiği son röportajda, 2020 yılına kadar hibrit satışlarının Avrupa’da markanın toplam satışlarının yarısına ulaşacağını iddia etti.
Günümüzde Toyota’nın Auris hibrit modelinin etkisiyle Avrupa’daki satışlarının yüzde 31’inin hibrit modellerden oluştuğunu hatırlatalım.

Zyl röportajında C-HR’nin Avrupa satışlarından bahsederek, modelin bölgede 50 bin ile 100 bin adet arasında bir satışa ulaşacağının altını çizdi.

BMW İLE İŞBİRLİĞİ BİTİYOR MU?

Son olarak BMW ile işbirliği konusuna da değinen CEO, henüz ortaklığın ne zaman sonlanacağı hakkında belirli bir tarih olmadığını söyledi ancak bu ortaklığın uzatılabileceğinin de sinyallerini verdi. 

Hatırlanacağı gibi Toyota ile BMW arasındaki işbirliği BMW’nin 1.6 litre hacimli dizel motorunun bazı Toyota modellerinde kullanılmasını ve Toyota’nın da BMW için yeni bir spor otomobil geliştirmesi gibi konuları içeriyor.

Toyota’nın kasım başında resmi törenle bantlardan indireceği yeni C-HR, bu yıl yola çıkacan Made in Turkey araçların bir yenisi olacak.
Fiat, Renault, Honda ve Hyundai’nin Türkiye’de üretmeye başladığı en son modeller hakkındaki bilgileri de içeren konuyla ilgili haberimizi Otomotivde hasat zamanı linkinden okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz