Lüksün yeni tanımı

Türkiye’deki lüks kavramını yeniden şekillendirmeyi hedefleyen Lexus, ilk showroomunu Mart ayında İstanbul Maslak’ta açtı.

1989’daki doğumundan bu yana dünyanın en itibarlı otomobil üreticilerinden biri olmayı başaran Lexus, 6 üst-premium modeli ile Türkiye’deki yeni bir dönemin öncülüğünü de üstleniyor.
Dünya çapında 10 farklı hibrit modeliyle premium markalar arasında en geniş hibrit ürün yelpazesine sahip olan Lexus’un Türkiye’de vitrine koyduğu modellerde de hibrit motor seçenekleri bulunuyor.


Lexus Maslak Showroom

Maslak’taki Lexus showroomuna giden otomobil severleri burada 245 beygirlik sportif sedan IS, maksimum hızı 230 km/s olan GS, V8 motorun elektrikli motorla kombine edildiği LS, turbo motorlu crossover NX, Jude Law’ın reklam partneri RX ve premium coupe RC modelleri karşılıyor.

Mini Showroom İstinye’de

Mart ayında faaliyete başlayan showroomunun ardından çalışmalarına hız kesmeyen Lexus, İstinye Park’ın meydan alanında açtığı Mini Showroom’u ile de hizmet vermeye başladı. Dünyaca ünlü moda markaları arasında yerini alan bu showroom ile Lexus, sadece bir otomobil markası değil bir yaşam tarzı olduğunu da vurguluyor.


Lexus RX Mini Showroom’da

Böylece Lexus müşterileri dünyaca ünlü moda markalarının mağazalarını dolaşırken, aynı zamanda adeta her bir moda ikonu tasarımı olan Lexus modellerini de inceleme fırsatı buluyorlar.


Lexus Mini Showroom – İstinye Park

Türkiye’de satışta olan modellerle test sürüşü yapılmasına imkân sağlayan Mini Showroom’da her ay farklı bir model sergileniyor. Mini Showroom’un her gün 10:00-22:00 saatleri arasında hizmet verdiğinin de altını çizelim.

Müşteri odaklılık

Markanın üretiminden 4 yıl öncesinde 20 Japon mühendisin, ailelerini de alarak Amerika’ya yerleşip Lexus’u pazara sunmadan önce oradaki yaşam tarzını bizzat deneyimlemesi ve müşteri beklentilerini anlayarak ihtiyaca uygun otomobiller üretmek için çalışmalar yapması Lexus’un detaylar konusunda ne kadar özenli olduğuna küçük bir örnek. Bugün, Lexus Amerika’da o kadar çok seviliyor ki, birçok aile çocuklarına Lexus ismini bile veriyor. Bu titizliği bugün Başkan Akio Toyoda da devam ettiriyor. Başkan Toyoda, Lexus üretiminin bütün aşamalarını takip ediyor ve bizzat kendisi otomobili test etmeden üretime geçilmiyor.

Takumi ustaları

Lexus üretiminde çalışan kişilerin de sürekli yetenekleri geliştirmesi bekleniyor. Zorlu testlerden geçen çalışanlar “Takumi ustası” oluyorlar. Miyata fabrikasında çalışan 7.700 çalışandan yalnızca 19 kişinin Takumi ustası olması bu seviyeye ulaşmak için ne kadar zorlu yollardan geçmek gerektiğini bize gösteriyor. Takumi ustalarının yetenekleri o kadar üst seviyededir ki, hareketleri dijitalleştirilip, aracın dış yüzeyini boyayan robot programlarına uygulanmıştır. Ayrıntılara gösterilen özenin bir başka örneği ise LS modelindeki ahşap direksiyon simidinin, 38 günde ve 67 özel aşamadan geçirilerek üretilmesidir.

Eşsiz müşteri deneyimi

Müşteri ilişkilerinin temeline Japonların huzuru hissettiren “Omotenashi” felsefesini koyan Lexus, Türkiye’deki müştelerine de Lexus Müşteri Deneyimini otomobil alırken, kullanırken ve sonrasında da yaşatıyor.


Lexus’un Maslak’taki showroomunda 6 premium model sergileniyor

Lexus showroomuna gelen herkese, kendisini özel ve rahat hissettirecek bir hizmet sunuluyor. Çalışma saatleri dışında showrooma gelmek isteyenlere randevuyla 7 gün/ 24 saat hizmet veriliyor.

Ayrıca her Lexus sahibinin kendisine özel bir Lexus danışmanı da bulunuyor. Müşterilerine ihtiyaç durumunda helikopter göndermeye, dilediklerinde bulundukları lokasyona özel hazırlanmış TIR’lar ile otomobillerini transfer etmeye kadar geniş bir hizmet yelpazesi sunan Lexus, her müşterisinin kendisini Türkiye’nin neresinde olursa olsun her zaman ayrıcalıklı hissetmesini hedefliyor.

Masaj Etkili Osmanlı Koltuklar


Lexus LS

Lexus’un kabininde yolcularını rahatlatacak sayısız detaylardan birisi, Ottoman, yani Osmanlı ismindeki koltukları. LS modelinde sunulan Osmanlı koltukları, lüks ve konfor seviyesine farklı bir boyuta taşıyor.

Elektrikli olarak kontrol edilebilen koltukları 45 dereceye kadar geriye yatırabiliyorsunuz. Bunun salondaki koltuklarınızdan bile rahat olduğunu söyleyebiliriz çünkü Japonca parmak hareketleri anlamında gelen ve 8 noktadan yapılan Shiatsu masajı yapma özelliğinde sahip.

Yaşlanma karşıtı klima

Bazı Lexus modellerinde yer alan Nanoe Teknolojisi’ne sahip dünyanın ilk anti-aging yani yaşlandırma karşıtı klima sistemi, havayı daha saf hale getirerek temizliyor. Klima aktif hale getirildiğinde çalışan sistem, otomatik olarak devreye giriyor. Kabine 20 ila 50 nano metrelik, su molekülleri salıyor. Bu negatif iyon yüklü su molekülleri, hem havayı temizliyor hem de içerideki kokuyu yok ediyor.

Detaylı bilgi için tıklayın…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz