Lüks XC90’ın yeni üssü belli oldu

İsveç merkezli otomobil üreticisi Volvo’nun amiral gemisi XC90’ın yeni adresi belli oldu. Volvo’nun satışlarını ikiye katlamasında etkili modellerden biri olan XC90, yıl sonundan önce yeni adresinde bantlardan inecek. Volvo, XC90’ı Hindistan’daki yeni tesisinde üretmeye başlayacak.

Volvo’nun Hoskote’deki fabrikası XC90’ın üretimi ile birlikte markanın S90 ve XC60 modellerinde de kullanılan SPA platformuna odaklanacak.

Hindistan’ın premium segmentinde yüzde 5’lik paya sahip olan Volvo, 2020 yılına kadar payını ikiye katlamayı planlıyor. 2016 yılında 1.400 adetlik satışa imza atan Volvo, Hindistan’daki satışlarını 2015 yılına göre yüzde 24 oranında artırmıştı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Volvo Cars CEO’su Hakan Samuelsson, “Bu yıl itibariyle Hindistan üretimi Volvo’lar satmaya başlayacağımız için çok mutluyuz” dedi. Samuelsson sözlerine “Hindistan’da üretime başlamak, hızlı büyüyen bu pazarda satışlarımızı artırmak ve önümüzdeki yıllarda premium segmentteki pazar payımızı iki katına çıkarmak için önemli bir adım” diyerek devam etti.

Volvo Hindistan yöneticisi Tom von Bonsdorff ise yeni tesisi, Volvo’nun Hindistan’a olan bağlılığının bir işareti olarak değerlendirdi.

Volvo, XC90 modeline yeni tesiste hangi modellerin eşlik edeceğini ilerleyen günlerde açıklayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz