Lüks ve Teknoloji Los Angeles’ta birleşti

 

Bu yıl lüks ve teknolojinin konsepti oluşturduğu olarak anılmaya başlanan Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yılın son otomobil fuarı Salı günü itibariyle Los Angeles’ta kapılarını basına açtı.

Bu yıl fuara otomobil üreticileri 22’si dünya olmak üzere 56 lansmanla katıldı. Gösterinin Tokyo Otomobil Fuarı’yla aynı anda başlaması nedeniyle bazı otomobil üreticileri her iki platformda da yerini aldı.

Detroit üçlüsü olarak anılan otomobil üreticilerinden Ford, yeni konsept otomobili Edge’i görücüye çıkarırken; General Motors bünyesinde Chevrolet’in pickupı Colorado’yu sergiledi. Chrysler’ın ise fuarda adı pek geçmedi.

Ford-Edge_Concept_2013 Chevrolet Colorado 2015

 

Fuarın ilk günü itibariyle gerçekleştilen lansmanların çoğu lüks segmentteki otomobiller oldu. Bunların arasında Porsche yeni crossover’ı Macan ile, Lincoln yeni crossover’ı MKC ile yer alırken; Jaguar, F-Type modelinin dünya lansmanını gerçekleştirdi.

Jaguar F-Type Coupe

 

Mercedes, S65 AMG modelinin lansmanını hem L.A. Otomobil Fuarı’nda hem de Tokyo Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirerek dikkatleri üzerine topladı.

Mercedes S65 AMG

 

Infiniti tarihinde ilk kez Q30 konsept modeliyle Kuzey Amerika’da bir gösterim gerçekleştirdi.

Infiniti Q30 Consept

 

Fuarda bolca elektrikli araç bulunmasına rağmen bu yıl birkaç yakıt hücreli araç daha fazla dikkat çekti. Bu araçların fuardaki öncüsü Toyota’nın içten yanmalı benzinli motor yerine yakıt hücresi kullanan 300 millik menzile sahip Yakıt Hücreli Hibrid Aracı (FCHV) oldu.

 

Honda ikinci nesil FCEV aracını sergileyerek bu gruba dahil olurken; Volkswagen elektrikli aracı e-Golf ile fuardaki yerini aldı.

Honda Fcev E-Golf

 

Fuarın ilk bakışta bir başka dikkat çeken modeli altı ileri manuel şanzımanın kullanıldığı önden çeker Nissan Juke Nismo RS oldu.

2014 Nissan Juke Nismo RS

 

Subaru da 25’inci yıl kutlamasını Legacy konsept otomobilini görücüye çıkararak yaptı.

Subaru Legacy Concept

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz