Lüks sedan çıtasını yükseltti

Lüks performans sedanları için çıtayı yükselten Flying Spur’un daha alçak ve daha geniş görünüme sahip yapısı, hafif kıvrımlı yüzeylerle tamamlanıyor. Daha alçak tavan çizgisi, keskin hatlar ve arka tekerleklerin üzerindeki kaslı görünüm, Flying Spur’a daha agresif bir duruş, güçlü ve dinamik bir profil kazandırıyor.

 

Ön çamurluklar, Bentley’in “B” motifinin yer aldığı yeni ve çarpıcı hava girişleriyle tamamlanıyor. Buradan başlayarak ön tekerlekten arka tampona kadar uzanan yeni bir hat çizgisi aracın dinamik karakterini vurguluyor.

 

Daha dik duran ön ızgaranın altındaki alçak hava giriş aksamında artık hiç dikey bölme yok; bunun yerine yeni Flying Spur’un ön yüzünü tamamlayan krom bir yatay hat mevcut. Arkada daha uzun ve daha alçak bagaj kapağı yan profile daha keskin bir görünüm kazandırıyor. Yatay tek elips şeklindeki LED stop lambaları, aracın enlemesine yayılan yeni “At Nalı” çizgisinin yeni bir yorumuyla bütünleşiyor.

Gövde yapısında ve otomobilin genelinde ağırlık tasarrufu sağlayan müdahaleler, yeni eklemelere rağmen yeni Flying Spur’un ilk jenerasyon otomobilden 50 kg daha hafif olmasını sağladı.

 

Sekiz vites, altı litre ve dört çeker

Bentley’in en güçlü motoru olan 6.0 litrelik, çifte turbo şarjlı, 48 supaplı W12 bugüne kadarki en hızlı dört kapılı Bentley için de tercih edilen motor oldu. 6.000 d/d’de 625 beygirgüç üreten motor, 2.000 d/d’de 800 Nm maksimum torka ulaşıyor.

Flying Spur’da W12’nin yanında ZF’in en son model sekiz vitesli, hızlı vites değiştiren otomatik şanzımanı bulunuyor. Optimize edilmiş dişli oranları motorun hafif yük taşırken en verimli şekilde çalışmasını ve rahat sürüş yapmasını sağlarken yakıt tüketimi ve CO2 salımını eski modele kıyasla yüzde 13 daha azaltmasına yardımcı oluyor.

 

Kabin el yapımı malzemelerden oluşuyor

 

Hem dört hem beş kişilik oturma seçeneği mevcut olan yeni Flying Spur’da ön ve arka koltuklar yeniden tasarlandı. Yeni koltuklarda Bentley’e özel ve 12 farklı renkte, daha yumuşak ancak daha dayanıklı deri kullanıldı.

Flying Spur’da, Bentley’in navigasyon sistemi ve Bluetooth bağlantısı da dahil merkezi bilgi-eğlence unsurları,  yüksek çözünürlüklü, 8 inçlik dokunmatik ekran arayüzden kontrol edilirken, diğer bilgi eğlence unsurları ses aktivasyonuyla kontrol edilebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz