LPG’li araçlar kapalı otoparklara girebilecek

Ankara'dan LPG'li araç sahiplerini heyecanlandıracak bir haber geldi. 

İhlasHaberAjansı'nın yayınladığı habere göre Sanayi Genel Müdürü Süfyan Emiroğlu, bağlı olduğu Bilim, Sanayi ve teknoloji Bakanlığı'nın LGP’li araçların kapalı otoparklara girebilmelerine yönelik çalışma yaptığını dile getirdi. Üzerinde çalışma yapılan düzenemenin yılsonunaü yetiştirilmesi bekleniyor.

Emiroğlu konuya getirdiği açıklamada, LPG sistemi üreticileri ve alışveriş merkezlerinin temsilcileriyle görüşme yapıldığını söyledi. Yapılan görüşmede dünyada LPG’li araçların kapalı otoparklara girebilmesi için hangi şartları sağlamaları gerektiğini konuştuklarını belirten Sufyan Emiroğlu, “Dünyada kapalı otoparklara gazlı araçların girmesinin sağlayan ülkeler neler yapıyor, hangi önlemleri alıyor bunların çalışmasını yapıyoruz. Bu çalışmalarla işin fiziki alt yapısını hazırladıktan sonra mevzuat alt yapısını da hazırlamış olacağız. Bu işlemlerden LPG’li araçlar da kapalı otoparklara girebilecek” dedi.

LPG TAKTIRIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

 

Vatandaşların kaliteli bir LPG sistemi taktırmak için ucuz yerleri tercih etmesinin yanlış olduğunu belirten uzmanlar, kaliteli sistem iyi işçilik ve kaliteli malzeme gerektirir. Bu nedenle merdiven altı tabir edilen ucuz dönüşümcülere itibar edilmemesini dile getiriyorlar.

Sistemin uygulamasını yapan işyerlerinin muhakkak bir makine mühendisi çalıştırması gerekiyor.

Vatandaşın dönüşüm işlemi sırasında mühendisle tanışması ve konuşmasının büyük yararı var.

Mühendis çalıştırmayan yerlerin yasadışı iş yaptıklarına vurgu yapılıyor.

Uzmanlar gerekli tedbirler alındıktan sonra LPG’li araçların sıfır riskli bir hale geleceğini iifade ediyorlar.

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz