Lojistik devinden dikkat çeken açıklama

0

Bünyesinde posta hizmetlerinin yanı sıra DHL ve Postbank gibi kuruluşları da barındıran, lojistik ve finans alanında faaliyet gösteren Alman şirketler grubu Deutsche Post, teslimatlar tercih ettiği elektrikli araç filosunu daha da büyütmeye hazırlanıyor. Şirket, kurduğu elektrikli araç filosu için Ford Motor ile kurduğu ittifakı genişletmeyi düşünüyor.

‘Streetscooter’ isimli elektrikli minibüsünü kendi üreten Deutsche Post, geçen haziran ayında yelpazesini daha da genişletmek için bir ihale açmış, ihaleyi ise Amerikan devi Ford kazanmıştı. Ford, firma için 2018 yılı sonuna kadar 2 bin 500 adet elektrikli kamyonet üretecek.

[yuzo_related]

‘Streetscooter XL’ isimli model, Ford Transit ile aynı şasiyi kullanıyor.

Alman lojistik devinin planları arasında Avrupa’nın en büyük elektrikli araç üreticisi olmak yatıyor. Bu plan dahilinde Ford ile işbirliği genişletmek isteyen şirket aynı zamanda kendi üretimlerinde de gaza basacak.

Teşvikler artıyor

Bildiğiniz gibi özellikle Avrupa’da çevreye çok daha az zarar veren sıfır emisyon değerine sahip elektrikli araçların popülerliği gittikçe artıyor. Öyle ki ülkeler tüketicileri bu araçlara yönlendirmek için çeşitli teşvikler duyuruyor. Bu ülkelerden biri olan Almanya da çevreyi daha az kirleten araçların artması adına belediyelere destek olmak için 500 milyon euroluk fon oluşturduğunu açıkladı.

VW rahatsızdı

Önceki yıllarda Volkswagen ile birlikte çalışan DHL, daha sonra kendi elektrikli minibüsüne üretmeye başlamış ve VW ile ayrı düşmüştü. VW cephesi bu durumdan rahatsız olduklarını net bir şekilde dile getirmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here