letgo oto plus ile ikinci el araç satışı nasıl yapılır?

letgo oto plus

İnternet üzerinden ikinci el araç satışını kolaylaştıran birçok web sitesi bulunuyor. Günümüzde birçok işlem gibi ikinci el araç alımı ve satışı, internet ile birlikte çok daha kolay hale geldi. Bu alandaki rekabette de yepyeni adımlar atılıyor. Son olarak, ikinci el platformu letgo, yeni iş modelini açıkladı. letgo oto plus ile birlikte artık ikinci el araç satışı da başladı.

Akaryakıt ürünlerine ÖTV düzenlemesi yapıldı

letgo oto plus ile ikinci el araç satışı

letgo, düzenlediği bir dijital basın toplantısında yeni iş modelinin detaylarını basın mensuplarıyla paylaştı. Araç alım ve satıma dair birçok hizmeti tek bir platform altında toplayan letgo oto plus, dijitalden fiziksele uçtan uca eksiksiz bir müşteri deneyimi sunmayı hedefliyor.

letgo oto plus mağazası

letgo oto+’ın portföyündeki tüm araçlar letgo oto+ güvencesiyle standart olarak gelen 3 temel özellikle tüketiciyle buluşuyor. Birincisi, tüm arabalar şeffaf bir şekilde, TSE onaylı ekspertiz raporu ve en ufak ayrıntıları dahi gösteren fotoğraflar ile satışa sunuluyor. Böylece, aracın durumuyla ilgili akılda hiçbir soru kalmıyor.

İkinci olarak, 12 ay/20 bin km garanti verilerek, alım sonrasında yaşanabilecek riskler de güvence altına alınıyor. Son olarak, alıcılar hiçbir neden belirtmeden 14 gün/500 km içinde değişim imkanından faydalanabiliyor. letgo oto+ tüm bu özellikleri ücretsiz olarak sunuyor.

Ayrıca, çözüm ortaklarıyla birlikte sağlanan sigorta ve finansman gibi değer yaratan hizmetlerin yanı sıra, Türkiye’nin her yerine, kapıya teslim ve takas imkanıyla araba alımındaki tüm ihtiyaçlara cevap veriliyor.

letgo oto plus ile araç nasıl alınır/satılır?

Müşteriler için bu aşamada iki seçenek var; letgo uygulaması ya da letgootoplus.com.

Arabasını satmak isteyenler, letgootoplus.com ya da letgo uygulaması üzerinden arabalarının bilgilerini girerek ön fiyat teklifi alıyor ve randevuyla letgo oto+ ekspertiz merkezine davet ediliyor. Burada profesyonel eksperler tarafından gerçekleştirilen ücretsiz ekspertiz sonrasında, arabaya son ve değerinde fiyat teklifi sunuluyor. Eğer müşteri için de teklif uygunsa noter işlemlerine geçiliyor ve ödeme anında nakit olarak yapılıyor.

letgo ikinci el araç satışı

Bu arada şirketin İstanbul Maslak Atatürk Oto Sanayi’de 1600 m2’lik bir alanda müşteri tecrübe merkezi kurduğunu da belirtelim.

Basın toplantısında konuşan letgo Genel Müdürü Onur Kavak konuşmasında yeni iş modeliyle ilgili şu sözlere yer verdi:

“Türkiye’de 2020 sonu itibarıyla kayıtlı 13 milyon araba var. Buna karşılık yine geçen yıl 6,5 milyon ikinci el araç satışı oldu. Bu verilerden yola çıkarak araba sayısının yarısı kadar satış olduğunu söyleyebiliriz. Diğer yandan satılan ikinci el araç sayısı birinci el araçlardan 11 kat daha fazla.  Türkiye, çok büyük bir ikinci el pazarı. Türkiye’deki arabaların ortalama yaşının 13’ün üzerinde olduğunu düşünürsek eskiyen araçların yenilenmesi gerek. Bu da pazarın büyümesinde etkili olacak. Dijital platformumuzdan, fiziki mağazaya kadar uçtan uca mükemmel müşteri deneyimi yaratarak, ikinci el araba denildiğinde akla en çok gelen ve tercih edilen çözüm ortağı olmak istiyoruz. 2021 yılı içerisinde Türkiye’deki birçok şehre açılımımız olacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz