Lastikadam Michelin’den ağır vasıtalara

 

Ağır vasıtalara yeni kaplama deseni

 

Michelin'in ‘Recamic Kaplama Teknolojisi” sayesinde lastik ömrünün uzatıldığı “Recamic Multiway D” kullanıma sunuldu.

 

Yüz yılı aşkın zamandır lastik sektöründe faaliyet gösteren Michelin, Recamic Multiway D ile kasım ayından itibaren yollarda.

 

Recamic Multiway D, kamyon ve çekici tipi araçların bütün ihtiyaçları gözönüne alınarak üretildi. Sırt deseni sayesinde her türlü yol koşulunda ve bunların yaratacağı sorunların üstesinden aynı lastikle gelinirken bir yandanda karayolu taşımacılık maliyetleri düşürülüyor. Aynı zamanda Recamic Multiway D sırt deseninin, lastiğin ömrünü uzattığı öne sürülüyor.

 

Kasım ayından itibaren piyasaya sunulacak kamyon ve çekicilerin çeker dingillerine özel üretilen Michelin Recamic Multiway D kaplama deseni, eski jenerasyon kaplama desenlerinden üç özelliği ile ayrılıyor.

 

Yeni desenin üzerinde çift yönlü olarak çalışan dalga şeklindeki lameller 3 boyutlu olarak kendini kilitleme özelliği ile donatılıyor. Bu sayede Recamic Multiway D yola daha iyi tutunurken aynı lastikle daha uzun kilometre yapabilme imkanı da sağlıyor.

 

Recamic Multiway D lastiklerinin rakiplerinden ayrılmasını sağlayan bir diğer özelliği ise “Yağmur damlası” kılcal kanalları. Kılcal kanallar sayesinde lastik, 2/3 aşınmada bile yola daha iyi tutunuyor.

 

TowerPump® lamel özelliği ise ıslak zemin koşullarında lastik sırtı ile yol yüzeyi arasında biriken suyun boşaltılarak daha iyi bir yol tutuşu sağlanmasına yardımcı oluyor.

 

Michelin ağır vasıta lastiklerinin en büyük özelliği güçlü karkas yapısı sayesinde elde ettiği kaplanabilirlik özelliği olarak belirtiliyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz