Lassa ilk defa açtı, Portekiz’de faaliyete başladı

Lassa ilk defa açtı, Portekiz’de faaliyete başladı

Küresel çapta büyümeyi ve ihracat portföyüne yeni pazarlar eklemeyi hedefleyen Lassa, Avrupa pazarındaki konumunu güçlendirme faaliyetlerini de hızlandırdı. Bu doğrultuda Portekiz’deki ilk satış noktasını ülkenin kuzeyinde bulunan Armamar bölgesine açan Lassa, ülkenin önde gelen lastik ithalatçısı Pneurama ve lastik sektöründe 15 yıllık tecrübeye sahip Quim Dos Pneus ile iş ortaklığına imza attı.

Brisa Uluslararası Pazarlama ve Satış Direktörü Halit Şensoy “Portekiz’deki ilk mağazamızın açılışından büyük heyecan duyuyoruz. Yeni mağazamızla birlikte hem bölgede farkındalık yaratacak hem de mevcut satış ağımızı ülke genelinde genişletebileceğiz. Lassa markamızla yıllardır sürdürdüğümüz büyümeyi yeni yatırımlarımız ve yeni iş ortaklarımızla artırmayı hedefliyoruz. Lassa’nın küresel marka olma yolculuğunda Portekiz bizim için önemli bir pazar niteliğinde. Yatırımlarımızı sürdürerek Portekiz’de pazarındaki konumumuzu güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Lassa ilk defa açtı, Portekiz’de faaliyete başladı

Lassa markasıyla 70 ülkeye ihracat yapan Brisa yurt dışında 140’ı aşan satış noktasına sahip. Brisa 2016 yılının ilk yarısındaki uluslararası satışlarında geçen yılın aynı dönemine kıyasla adet bazında yüzde 11 oranında artış sağlamıştı. 2016’nın ilk 6 ayında Avrupa lastik pazarı yüzde 0,6 büyürken, Lassa markası Avrupa pazarında yüzde 5’lik büyüme kaydetmişti.

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here