Hedefinde kadınlar var

İtalyan Lamborghini’nin yeni SUV’u Urus ile hedefinde kadınlar var.

0

Lamborghini’nin hedefinde kadınlar var

Stefano Domenicali, geçen mart ayında Lamborghini’nin başına geldiğinden itibaren, bu küçük İtalyan üreticinin gelecek yıllarda satış stratejisinde değişiklik yapması gerektiğini üzerine basa basa söylüyor.

Bu vurgusunun temelinde bu İtalyan boğanın biraz ‘feminenleşmesi’ arzusu yatıyor. Maskulen yönleri ağır basan Huracan ve Aventator’u bir yana bırakırsak, marka SUV modeli Urus ile yeni döneme ‘merhaba’ diyecek.

Bu model, markanın yeni müşteri stratejinin de hayata geçirilmesi yönünde bir adım olacak. Daha genç müşteriler ve kadınlar bu stratejinin ana hedefinde yer alıyor.

Lamborghini’nin hedefinde kadınlar var

Şu anda Lamborghini’nin müşterilerinin sadece yüzde 5’i kadınlardan oluşuyor. Yıllardır da bu oranda bir artış sağlanamadı.

Kadın müşteriler de ağırlıklı olarak ABD ve Avrupa’da. Lamborghini bu hedefinde iyimser… İyimserliğinin nedeni de hedef pazarı ABD’deki satışlar…

ABD’de kompakt SUV satışlarının yüzde 53’ü kadınlara yapılıyor. Ayrıca premium kompakt SUV pazarı son 5 yılda yüzde 177 büyüdü. Urus ile İtalyan marka, oyuna yeni bir kart sürmüş olacak…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here