LaFerrari üstünü açtı

Aylarca süren dedikoduların ardından İtalyan lüks otomobil üreticisi Ferrari, LaFerrari modelinin üstü açık versiyonunu 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkarıyor.

Sporcu LaFerrari Paris’te üstünü açıyor

Henüz ismi de teknik özellikleri de kaç adet üretileceği de sır gibi saklanan hiper otomobil hakkındaki tüm detaylar fuarın basın günüyle birlikte netlik kazanacak. Ancak yine de bilinen bazı şeyler yok değil.

Üstü açık LaFerrari karbon hard top ve yumuşak soft top ile birlikte gelecek. Üstü açık LaFerrari’nin kalbinde 789 beygir güç üreten V12 motor görev alıyor. Bu motor, 160 beygirlik elektrikli motorla kombine ediliyor. Toplamda sporcu 950 BG güce ulaşıyor.

laferrari_serie_limitata_1

Sporcu LaFerrari Paris’te üstünü açıyor

Aerodinamik gövdesi sürtünme katsayısını azaltmak amacıyla elden geçirilen LaFerrari Spider’ın tavanı kapalı olduğunda standart LaFerrari’den farklı bir sürüş performansı sunmadığı söyleniyor.

2016 Paris Otomobil Fuarı, Ferrari için özel bir kutlamanın da ev sahibi olacak. Otomotiv dünyasında 70’inci yılını kutlayan İtalyan lüksü, 350 özel modeliyle fuarda ihtişamlı bir gösteri yapacak.

laferrari_serie_limitata_4

70 yıl boyunca üretilen tüm Ferrari modellerini yakından inceleyen, Ferrari çalışanları aralarından en dikkat çekici ve ikonik modelleri seçerek onların çok daha özel versiyonlarını üretti. Dünyada yalnızca birer tane olacak toplamda 350 modelin satışı da tahmin edersinizki oldukça zor olacak.

Daha önce Ferrari sahibi olmak ve otomobili satın alacak paraya sahip olmak yeterli değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz