Küre lastikler geliyor

2016 Cenevre Otomobil Fuarı, lastik üreticisi Goodyear’ın yeni lastiklerine ve teknolojilerine de ev sahipliği yapıyor. Goodyear, yeni konsept lastikleri ve yeni ultra yüksek performans lastiğini 2016 Cenevre Motor Show’da sergiliyor. Goodyear tarafından otonom araçlar için geliştirilen IntelliGrip Konsept Lastiği ve 3 boyutlu Eagle-360 Konsept Lastiği şirketin geleceğe dönük vizyonunu gözler önüne seriyor.

Otonom araçların kontrol sistemlerini desteklemek için tasarlanan IntelliGrip Konsept Lastiği, sensör teknolojisinin yanı sıra sahip olduğu özel tasarım sırt yapısı sayesinde, zemin ve hava koşullarını algılayabiliyor. Goodyear’ın geliştirdiği özel algoritmalar ile lastik basıncı ve sıcaklığı gibi değişkenler takip edilebiliyor.


IntelliGrip Konsept Lastiği

Goodyear’ın yeni küre şeklinde 3 boyutlu konsept lastiği Eagle-360, gelecekte önemi artacak olan kendi kendine gidebilen araçlarla ilgili önemli bir çözüm olarak gündeme geliyor. Lastiğin özel küresel şekli, güvenlik ve yüksek manevra kabiliyetinin sağlanmasında kilit rol oynuyor. Çoklu yönelime sahip olması sebebiyle her yöne hareket edebilecek olan lastikler, bu fonksiyonuyla yolcuların güvenliğini artırıyor.


Eagle-360 Konsept Lastiği

Goodyear Eagle-360’ın küresel şekli akıcı ve yanal hareket sağlayarak daha sarsıntısız ve konforlu bir sürüş sağlıyor. Bu sayede aracın karşılaştığı engelleri aşabilmesi için, aracın sürüş yönünü değiştirmesine gerek kalmıyor. Ayrıca lastiğin 360 derece dönüş imkanına sahip olması; aracı park etme zorluklarını da ortadan kaldırıyor ve kısıtlı alanlara park etmesini kolaylaştırdığı gibi, daha fazla aracın park edebilmesine de imkan veriyor.

İki yeni konsept lastiğinin yanında Goodyear, güçlü sedan ve spor araçlar için geliştirdiği yeni ultra yüksek performansa sahip yaz lastiği Eagle F1 Asymmetric 3’ü de premium araç sahiplerinin beğenisine sunuyor.

2016 Cenevre Otomobil Fuarı rehberi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz