KULİS! BMC yönetiminin Sendika’ya teklif mektubu

BMC'de yeniden üretime dönmek için değişik senaryolar üzerinde çalışılmaya devam ediyor. Yönetimi üstlenen TMSF yetkililerinin yönlendirdiği çalışmalar devam ederken, şirketteki en önemli sorunlardan biri olan çalışma hakları konusunda halen yeni bir adımın atılamadığı öne sürülüyor.

BMC yönetimi ile sendika arasında görüşmeler yapıldı. Karşılıklı tekliflerverildi.

Bu tekliflerden BMC yönetiminin sendikaya teklifini içeren mektup bize ulaştı.

 

İŞTE BMC yönetiminin BMC çalışanlarına teklifi

"1- Çalışanların

      – 01 Mart 2013 tarihine kadar olan döneme ait alacaklarının tamamının ödenmesi,

      – Söz konusu ödemelerin 6 eşit taksitte yapılması

 

2- 01 Eylül 2013 tarihinden itibaren işe gelecek olan kişilere, ikramiye ve sosyal haklar hariç aylık ücretlerinin tamamının ödenmesi,

 

3- 01 Eylül 2013 tarihinden itibaren işe gelmeyecek olan ve istifa etmeyerek bizim ile birlikteliğini sürdürmek isteyen kişilere ise bir ayı 30 gün kabul ederek ikramiye ve soysal haklar hariç 10 günlük ücretlerinin tahakkuk ettirilmesi mümkün görülmektedir.

 

Halihazırda borca batık vaziyette ve gayri faal durumda olan bu şirkette bütün iyiniyetimizle ve şartları zorlayarak bu güne kadar yaptığımız yaklaşık 11 milyon TL ödemenin üstüne bundan sonraki döneme dair olarak sunabileceğimiz imkanlar belirtilenlerle sınırlıdır.

Çalışılmayan döneme ait ücretlerin belirtilen şekilde dahi ödenebilmesi için yetkili makamlardan zorlukla onay aldığımızı özellikle belirtmek isteriz.

Doğal olarak bu şartları kabul etmeyen kişiler olacaktır. Bu kişiler için, alacaklarını ancak şirketin satışı sonunda sıra cetvelinden paylarına düşen miktarda ödeme yapmak dışında bir seçenek üretilmesi mümkün olamamıştır.

Belirtilen koşullara ilişkin olarak Sendikanız görüşünün bir an önce tarafımıza iletilmesi, konunun aciliyeti bakımından önem arz etmektedir."

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz