Küçük Sportage içini de gösterdi, yola ne zaman çıkacak

0
13

Kia Motors yeni küçük SUV modelinin iç tasarımını paylaştı. Yaz aylarında satışa sunulacak yeni SUV, Kia Stonic, Kia Sportage ile birlikte kompakt SUV serisini güçlendirecek. Kia Motors 10 gün önce de otomobilin dış tasarımını paylaşmıştı. Bu modelin Hyundai marka altında tasarlanacak bir versiyonunu da görebiliriz!

Kia yeni global SUV ilk taslağı paylaştı

Yeni Kia SUV iç tasarımda kaliteli malzemelerle süslenmiş ve teknik formları genç ve lüks bir hava veren çizgilere sahip. Havalandırma çıkışlarında metalik vurgular, geniş bir orta konsol ekranı, gibi şık tasarım detayları ile kabin aynı zamanda teknolojiye odaklanma hissini güçlendiriyor. Böylece genç ve teknoloji meraklısı müşteriler modern bir ambiyans beklentisini karşılamış olacak.

Bilgi eğlence sisteminin birçok özelliği 10.25 inçlik yeni bir dokunmatik ekrana taşınırken; navigasyon da bu büyük ekrandan takip edilebilecek. Altında ise yine dokunmatik, havalandırma, klima butonları yer alıyor. Kia’nın Sound Mood Lighting teknolojisi, kabinin ortam aydınlatmasını yolcuların tercihlerine göre değiştirebilecek.

Kia Motors, her bölgedeki müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için; geleneksel bir SUV’un kapasitesine sahip kompakt bir modelle SUV ürün yelpazesini genişletiyor. Kia’nın ilk küresel küçük SUV’u, 2019’un ikinci yarısında Kore’de satışa sunulacak, ardından diğer pazarlarda satışlar başlayacak.

Kia Styling Başkanı Byung Chul Juh, “Küçük SUV segmentinde tasarımdan daha fazla derinlik ve zenginlik duygusuyla, diğerlerinden farklı bir kabin tasarlamaya odaklandık. En yeni modelimiz, sofistike tasarım detaylarından yararlanan birinci sınıf iç tasarımıyla müşterilerimize daha fazla memnuniyet ve keyif sağlayacak.”diyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here