Küçük Smartlar da elektriklendi

Küçük Smartlar da elektriklendi

2016 Paris Otomobil Fuarı, yepyeni modellerin ilk gösterimine ev sahipliği yapıyor. Son teknolojiyle donatılan modellerle birbirleriyle yarışırken, fuarda alternatif yakıtlı araçların yoğunluğu dikkat çekiyor.

Bu modellerin iki tanesi de Smart’ın standında yer alıyor. Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılan iki yeni Smart modeli Smart ForTwo ve ForFour elektrikli versiyonlarıyla otomobil severleri selamlıyor. ForFour modelinin yanında ForTwo’nun Coupe ve Cabrio olmak üzere iki farklı versiyonu bulunuyor.

Smart ForTwo Coupe ve Cabrio versiyonlarında ve Smart ForFour modelinde 82 beygir güç ve 160 Nm tork üreten motor görev alıyor.

Küçük Smartlar da elektriklendi

Smart ForTwo Coupe modeli 0’dan 100 kilometre hıza 11.8 saniyede ulaşırken, Smart ForTwo Cabrio ve ForFour modellerinin 0’dan 100 kilometre hıza ulaşması 12.5 saniye sürüyor. Tüm modellerin maksimum hızı ise 130 km/s.

17.6 kWh’lik lityum iyon pilleriyle Smart ForTwo Coupe, tek şarjla 160 kilometre yol gidebiliyor. Smart ForTwo Cabrio ve ForFour modellerinin menzili ise 155 kilometre.

Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de 2.5 saatte tamamen şarj olan araçların, şarj süresi önceki elektrikli Smart modellerine göre yarım saat geriye çekilmiş.

Smart, önümüzdeki yıl araçlarının opsiyon listesine 22 kW hızlı şarj özelliğini de ekleyecek. Böylelikle, batarya 45 dakikada hızlıca şarj olabilecek.

Küçükler de elektriklendi, ne zaman yollara çıkacaklar?

Smart ForTwo elektrikli modelleri ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde, yıl sonunda satışa sunulacak.

Smart ForTwo elektrikli modelleri yalnızca ABD’de satışa sunulacakken, diğer üç elektrikli model de Avrupa’da boy gösterecek. Avrupa’da modellerin yola çıkması ise 2017 yılını bulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz