Koronavirüs hastaları Ferrari ile nefes alacak

Ferrari, Koronavirüs hastaları (Covid-19) için Maranello’da yer alan fabrikasında solunum valfleri ve bağlantı parçaları üretmeye başladı.

Ferrari’nin Yeni Tip Koronavirüs’e karşı geliştirdiği parçalar sayesinde artık sağlık çalışanlarını da koruyacak. Dalış ekipmanları solunum cihazına, deniz şnorkelleri ise sağlık çalışanlarını koruyacak maskelere dönüşüyor.

Ferrari ek üretim teknolojisini ön plana çıkarıyor

Ferrari’nin prototip otomobiller üzerine çalışan bölümü, dönüştürülecek maskeleri ek üretim teknolojileri kullanarak üretiyor.

Hastalar Ferrari ile nefes alacak.

Ferrari, dalış ekipmanı üreticisi Mares ile yaptığı çalışma kapsamında, solunum valflerinin üretimini gerçekleştiriyor.

Koronavirüs hastaları ve sağlık çalışanlarına özel olarak geliştirilen valfler sayesinde dalış ekipmanları, solunum yetmezliği olan hastalara yardımcı olmak üzere acil durum maskelerine uyacak şekilde dönüştürülebiliyor.

Ferrari’nin ürettiği diğer bağlantı parçaları ise Solid Energy şirketine tedarik ediliyor. Şirket, bu bağlantı parçalarını kullanarak Decathlon şnorkel maskelerini enfeksiyona maruz kalan koronavirüs hastaları ve sağlık çalışanlarını korumak için yardımcı ekipmana dönüştürüyor.

Projenin lojistiğini ise, Nuovamacut Gruppo TeamSystem üstleniyor.

Ferrari, önümüzdeki günlerde, İtalyan Sivil Savunma koordinasyonuyla, Bergamo, Cenova, Modena, Sassuolo ve Bologna yakınlarındaki Medicina kasabası dahil çeşitli İtalyan hastanelerindeki sağlık çalışanlarına ulaştırılmak üzere yüzlerce ekipman üretmeyi planlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz