Kontak bile açmadan 120 sipariş

Volvo’nun geçen yıl başlattığı ve 2020 yılına kadar sürecek yenilenme operasyonunu ikinci modeli de Türkiye yollarına çıkıyor.

İlk teslimatları ekim ayında yapılacak olan yeni S90, ikinci yeni Volvo olarak, Türkiye’de 102 ön siparişle yolculuğuna başlıyor.

Yıl sonuna kadar 350 adetlik satış hedefi ve kontenjanı bulunan yeni S90, eski S80’in yerine geçecek.

BMW 5, Audi A6 ile Mercedes E ile rekabet içine girmeye çalışacak olan yeni S90, otomobil sanayindeki teknolojilerin pek çoğunu gövdesinde barındırıyor.

 

 

Yeni Volvo S90’ın teknolojileriyle ilgili aracın İspanya Malaga’daki test sürüşlerindeki haberimizi Makam şoförleri işsiz kalacak yazımızda okuyabilirsiniz.

Kendi kendine gidebilmesini sağlayan otonom sürüş özellikleri, ortalamada 100 km’de 6 litre tüketim gerçekleştiren 2.0 litrelik 235 beygirgücündeki dizel motorunun yanı sıra kokpitindeki gerçek ahşap dekorlar, dikey ekranı, sade konsolu ile dikkat çekiyor.

 

Geçtiğimiz yıl 1.6 dizel otomatik üçlüsünü kaybeden ve bu kayıpla satışları yüzde 45 aşağı düşen Volvo Car Turkey, artık XC90 ve S90 gibi yeni ve pahalı modelleriyle yol alacak.

Önümüzdeki yıl yine 2.0 litrelik benzinli ve dizel motorlarla değişik güç ünitelerinin konumlandığı modellerini de yollara çıkarmaya hazırlanan şirket, seneye XC90 modelini de yenileyecek.

Volvo Car Türkey Genel Müdürü Frank Versaevel, gücünü Amerika, Asya ve Avrupa satışlarından alan Volvo’nun en büyük gücünün halen Avrupa olduğunu belirterken, bu kıtada da Polonya ve Türkiye’nin gelecek potansiyeli açısından ayrıştığını dile getirdi.

Trabzon-Baksı Müzesi-Erzurum parkurunda Türkiye basın test sürüşleri gerçekleşen yeni Volvo S90 lansmanında konuşan Versaevel, “Volvo Türkiye’ye çok önem veriyor. Avrupa en önemli pazarımız ama buradaki ülkelerde sabit ve küçük büyüme rakamları elde ediliyor. Türkiye ve Polonya .eklentiler açısından bu ülkelerden ayrışıyor. Pazarlar henüz doymamış ve sıçrama yapma imkanı bulunuyor. Yeni S90 ile Almanların egemenliğindeki bir alanda gerçekten onları zorlaşacak bir modelle başlıyoruz. Seneye 1000 adet satarız. Ürün tedarik edebilirsek 1500’e de çıkabilir satışlar.”

 

 

KONTAK ÇEVİRMEDEN 102 ÖN SİPARİŞ

Volvo Car Türkey Ürün Müdürü Kubilay Polat ise mayıs ayında 2 adet özel S90 otomobili Türkiye’ye getirip, bayilerinde özel gösterime çıkardıklarını belirterek, şunları söyledi:

“2 adet aracı bayilerimizde gösterime çıkardık. Araçların kontağı açılmadı. Kimse test etmedi ama 102 adet ön sipariş aldık. Ortalama 300 bin lira olan otomobilin gördüğü ilgi bizi umutlandırdı. Seneye yeni nesil 2.0 litrelik 4 silindirli motorlarımız çıkacak. Bir de yeni Hibrit motor gelecek. Bu motora sahip aracımız 2017 yılı ikinci yarısında yollara çıkacak.”


Yeni S90’daki teknolojilerle araç kendi kendine yol alabiliyor. Ama yasalar gereği arada bir elinizi direksiyona dokundurmalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz