Koluman’dan 6 milyon liralık Mercedes

 

Koluman Motorlu Araçlar Ticaret ve Sanayi A.Ş., Mercedes-Benz marka araçların satışını ve servisini yürüteceği yeni showroomunu İstanbul Levent’te açtı. Koluman Holding’in Mercedes Benz Türk şirketinde de hissesi bulunuyor.

Koluman Motorlu Araçlar Ticaret ve Sanayi A.Ş. Otomobil Genel Müdürü ve İcra Kurulu Üyesi Altuğ Erciş, premium segmentteki daralmaya rağmen showroom için 6 milyon TL’lik bir yatırım yaptıklarını söyledi.

Yeni açılan servis 7/24 hizmet verecek.

Koluman Mercedes Servisi 7 gün 24 saat hizmet verecek.

 

Genel Müdür Altuğ Erciş, premium segmentteki daralmaya dikkat çekerek, şunları söyledi: “Türkiye otomobil pazarı 2017 yılının ilk 5 ayında yaklaşık yüzde 10 daraldı. Premium segmentte ise kayıp yüzde 35’i buldu. Hatta 2,0 litre motorlu araçlarda neredeyse yarı yarıya daralma yaşandı. Koluman olarak yatırımlarımıza devam ettik. 6 milyon TL’nin üzerindeki bu yatırımla Türkiye’nin 24 saat açık ilk servisine sahip olan ve ileri teknolojileri barındıran 2 bin metrekarelik showroom ve servis alanımızı hayata geçirdik. Türkiye’de satılan her dört Mercedes’ten birinin satışı Koluman tarafından gerçekleştiriliyor.Bu oranı daha da yukarıya taşımak hedefindeyiz.”

Koluman Mercedes Levent Showroomu 6 milyon TL’lik yatırımla ortaya çıktı.

Gaziantep ve Samandıra yatırımları yolda

Koluman’ın önümüzdeki yıllarda da yatırımlara ara vermeden devam edeceğini açıklayan İcra Kurulu Üyesi Altuğ Erciş, yeni yatırımların müjdesini verdi.

Erciş, Gaziantep’te 2 bin 500 metrekaresi showroom 1.500 metrekaresi servis alanı olan yatırımlarını 2018’de tamamlayacaklarını duyurdu. Samandıra’daki yerlerinin yanındaki 2 bin 500 metrekare alana ise 2020’de showroom açacaklarını sözlerine ekledi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz