Klasik otomobil fiyatları 11 ayda yüzde 29 arttı

Dolar, euro, borsa, vadeli mevduat ve altın gibi klasik finansal enstrimünların getiri sıkıntısı, alternatif yatırım araçlarını devreye sokalı epey bir zaman oldu. Emlak kazandırıyor ama artık onda da büyük belirsizlikler kapıda. Alternatif yatırım araçları deyince de sanat eserleri, müzeler ve tabii ki antika otomobiller akla geliyor.

Sahibinden.com internet sitesinin 2013 yılı ocak-kasım verilerine göre klasik otomobil fiyatları yüzde 29 artış gösterdi.

Klasik otomobillerde ilk tercih Volkswagen olurken, onu Mercedes – Benz ve Chevrolet takip etti.

Klasik otomobillere en çok ilgi gösteren şehirler İstanbul, Ankara ve İzmir oldu.

Klasik otomobil meraklılarının en fazla tercih ettiği model Volkswagen 1303 S (Beetle) olurken, Chevrolet Impala ve Ford Taunus ise öne çıkan diğer modeller oldu.

KLASİK OTOMOBİL FİYATLARI

Günümüz itibariyle halen 1959 model Cadillac Eldorado Convertıble marka otomobil 240 bin dolardan alıcısını bekliyor. 1962 model Chevrolet Belair’in fiyatı ise 220 bin euro. 1973 model Porche 911 RSR 3.0 de spor klasik otomobil tutkunları için 215 bin euroluk fiyatıyla öne çıkan otomobiller arasında yer alıyor.

Klasik motosiklet ilanlarında artış yaşandı

Sahibinden verilerine göre klasik otomobiller kadar klasik motosikletler de internette yoğun ilgi gördü. Girilen ilan sayısına göre, klasik motosiklet fiyatlarında 2012 yılının aynı dönemine göre yüzde 11 oranında artış yaşandı ve ortalama 5 bin TL satış fiyatına ulaştı. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz