Kirpi, zırhsız kaldı

 

 

Vatan'dan Ufuk Şanlı'nın yazdığına göre BMC'de üretim iki hafta içinde başlayacak. İsim belirtmeden TMF kaynaklarına dayandırılarak verilen bilgilere göre "1800 işçinin çalıştığı fabrikada üretimin çarklarının yeniden dönmesi için geri sayım başladı. TMSF kaynakları üretimin en geç 2 hafta içinde başlayacağını açıkladı" denildi.

Haberde BMC'nin İsrailli know-how partneri Hatehoff ile ilişkinin kesildiği de belirtiliyor. İsrailli şirkete tüm alacakları ve hakları karşılığı 14 milyon dolar ödendiği ve ilişkinin kesildiği iddia ediliyor.

Haberde Kirpi'nin zırhı ve teknolojisi için bundan sonra hangi şirketle ortak olunacağı ve birlikte davranılacağı ise belli değil.

Bilindiği gibi Kirpi araçların zırh kabinlerini Ankara ve Turgutlu'da tesisleri bulunan Yol-Bak üretip, monte ediyor. Bu tesislerde kabinleri ortaya çıkan Kirpi araçlar, BMC fabrikasına sevkedilerek, motor vs diğer bölümleri monte edilerek, bitmiş hale getiriliyordu.

 

Hatırlanacağı gibi fabrikanın üretime geçmesi için çalışanların durumu henüz karara bağlanamadı. Önce TMSF bu konuda bir teklif verdi. Kabul edilmedi. Sonra Sendika karşı tekli sundu.

Şimdi TMSF'nin bu teklife cevabı bekleniyor. 

 

Sendika kaynakları, ilgili yöneticilerinin sundukları teklife önümüzdeki hafta cevap beklediklerini, bir uzlaşmayla üretime hazır hale geleceklerini ifade ediyorlar. Sendika yöneticilerine göre TMSF, önümüzdeki hafta son anlaşma için masaya çağıracak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz