Kirpi için zırhlı kapsül üreten Yol-Bak’tan çok önemli açıklama !

 

Yol-Bak'tan Kirpi üretimi ve işçi maaşları hakkında çok önemli açıklama…

BMC'nin yaşadğı sıkıntının Kirpi askeri araç üretimine yansıması tartışmalarına bu aracın zırhlı kapsülünü üreten Yol-Bak şirketinden açılım geldi.

Yol-Bak Yönetim Kurulu Başkanı Celal Abbas Doğanay adına da konuştuğunu belirten Yol-Bak Genel Müdürü Hüseyin Kıral, Kirpi üretiminin tüm hızıyla devam ettiğini ve BMC'ye bitmiş Kirpi sevkiyatının sürdüğünü dile getirdi.

Kıral, Yayın Yönetmenimiz Halil Okşit ile yaptığı görüşmede şunları söyledi:

"Yol-Bak olarak Kirpi kapsul üretimimiz devma ediyor. İşçilerimize maaş borcumuz kesinlikle bulunmuyor. Üretimin bir anda artması nedeniyle hıza yetişebilmek için BMC'nin çalışmayan işçilerinden bir kısmını transfer ettik. Bedeli karşılğında onlar da üretime katılıyor. Biz onların da ücretlerini ödüyoruz. Maaşlarını alıyorlar, bizim işçilerimiz gibi. Bizçim ne işçilerimizle, ne maaşlarla ne de BMC ile sorunumuz yok. BMC olduğu sürece biz hep onun yanında olacağız. Kirpi kapsul üretimimiz tüm hızıyla sürüyor. Ocak ayında 20 kapsulü gnöderdik. onlar tamamlanarak, Silahlı Kuvvetler'e teslim edildi. Şimdi ikinci parti 20 Kirpi daha teslim edilecek."

Genel Müdür Kıral, Kirpi üretimini sürdürebilmek için ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini, BMC varolduğu sürece bunun böyle süreceğini özellikle vurguladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz