Kirpi Atölyesi işbaşı yapacak mı?

 

 

BMC'de hareketli günler devam ediyor.

Bir yandan yeni ortaklık söylentileri, bir yandan işçilerin hak arama eşlemleri sürerken, şimdi de üretimin yeniden başlayacabileceğinin işareti kabul edilebilecek bir çağrı yapıldığı öğrenildi.

BMC yönetimi, Kirpi araçlarının üretim bölümünde çalışan işçileri, pazartesi günü fabrikaya çağırdı.

KİRPİ İŞÇİLERİ İŞBAŞI YAPACAK MI?

Pazartesi günü öncelikle Kirpi üretiminin başlayacağını gösteren bu işbaşı çağrısı, işçiler tarafından alacaklar yatmadan kabul görmedi yönündeki görüşler, sendikanın da bu konuda karşı çıktığı bilgisiyle tamamlanıyor.

Son durumda BMC çalışanları bugütn veya en geç yarın alacaklarının tamamının ödeneceği yönündeki sözün tutulmasını bekliyorlar.

Alacakların ödenmesiyle halen fabrikada tekerlekler gibi bazı bölümleri dışında tamamlanmış olan 20 Kirpi aracın teslimi dahil üretimin başlayacağı tahmin ediliyor.

İSTANBUL'DAKİ GÖSTERİLERİ DEVAM EDİYOR

Bu arada BMC çalışanlarının ilk nöbete kalan yaklaşık 150 kişilik ekibi, İstanbul Levent'teki Çukurova Holding merkezi önündeki gösterilerini hürgün sürdürüyor. Davullar çalan ve halay çeken BMC işçilerinin İstanbul'daki bu eylemlerinin 1 Marta kadar ilk ekiple sürdürüleceği belirtilmişti. 1 Marttan sonra nöbet değişimi yapılacağı duyurulan işçiler, yarın akşama kadar alacaklarının yatırılacağı sözünün tutulmasını bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz