Kia tasarımın başına BMW ve Infiniti orjinli Habib geldi

Daha önce BMW ve ardından Infiniti markasında tasarım şefliği yapan Karim Habib; Kia tasarım merkezinin başına atandı. Lübnan kökenli Kanadalı tasarımcı 20 yıldan uzun bir süredir otomobil tasarımıyla ilgileniyor. Karim Habib, Kia tasarım şefliğinin yanı sıra kıdemli başkan yardımcılığı görevini de yürütecek.

Güney Koreli otomotiv devi Kia, tasarım merkezinin başına Karim Habib’in getirildiğini açıkladı. Habib, Ekim ayı itibarıyla Kia’nın Güney Kore, Namyang’da bulunan tasarım merkezinde çalışmalarına başlayacak.

20 yılı aşkın süredir premium markaların tasarım şefliğini üstlenen Karim Habib; markanın mobilite ve elektrifikasyon vizyonu çerçevesinde geliştireceği araçların tasarımından sorumlu olacak.

Kia’nın sahip olduğu güçle otomotiv endüstrisinin geleceğine yön veren bir marka olduğunu belirten Karim Habib; “Elektrifikasyon ve mobilitenin geleceği anlamında ciddi çalışmaları olan bir markaya geldim. Bu geleceğin bir parçası olduğum için oldukça mutluyum.” dedi.

Karim Habib, kariyeri boyunca BMW, Mercedes ve Nissan’da(Infiniti) önemli görevde bulunarak birçok modelin yaratılmasında öncü rol aldı.

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here