Yeni Kia Rio sahnede

Geçen yıl 500 bin adet civarında satışıyla dünyada en çok satılan modellerden biri olan Rio, Güney Koreli Kia için çok önemli bir model olma özelliğini taşıyor. Yeni Kia Rio, Güney Koreli markanın alt segmentte yenilenmesini simgeliyor. Hyundai i20 ile aynı platformu taşıyan Kia Rio, şehir otomobilleri ile rekabet etmek üzere yollara çıkacak. 5 kapılı versiyon ile sınırlı kalması beklenen dördüncü nesil Rio’nun tasarımında hiç kuşkusuz Peter Schreyer’ın etkisi farkediliyor. Modelin motor yelpazesinde 70 ve 90 beygir gücünde 1.4 l dizel; 100 ve 120 beygir gücünce 1.0 l T-GDI; 84 beygirgücünde 1.2 l MPI ve 100 beygirgücünde 1.4 l MPI olacak.

Yeni Kia Rio, 2016 Paris Otomobil Fuarı'nda tanıtılıyor
Yeni Kia Rio, 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılıyor
Yeni Kia Rio sahnede

Modelin ön kısmının markanın mevcut modellerinde bulunan yeni tasarım dilini taşıdığı görülüyor. Modelin dış tasarımının yanı sıra iç tasarımında da önemli ilerlemeler söz konusu.

Dördüncü nesil Rio, Kia’nın son beş yılda gösterdiği gelişmeyi de vurguluyor. 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenen Rio, 2017 yılında yollara çıkacak.

Mevcut Rio’nun fiyatı

Mevcut Kia Rio ülkemizde Comfort, Concept ve Concept Plus olmak üzere üç farklı donanım seviyesiyle satışa sunuluyor. 1.25 litrelik benzinli motorun baz versiyon olarak satın alınabildiği Kia Rio HB’nin başlangıç fiyatı 47 bin 600 TL. Manuel ya da otomatik şanzıman ile dizel veya benzinli motor seçenekleri ile tercihe göre satın alınabilen Kia Rio HB’nin en üst donanım seviyesinde 1.4 litrelik dizel motorun manuel şanzıman ile kombine edilmiş versiyonunun etiket fiyatı ise 65 bin 400 TL. Bu arada, Kia Rio HB’nin ülkemizde dizel-otomatik kombinasyonunun henüz bulunmadığının altını çizelim. 1.4 litrelik benzinli motorun otomatik şanzıman ile kombine edildiği Kia Rio HB’nin fiyatı ise 64 bin 700 TL.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz