Kia, Cenevre’de kışkırtıyor

Kia Pro Ceed 2014

 

 

Kia Pro Ceed GT

 

Kia’nın şimdiye kadar üretilmiş en performanslı iki modeli pro_cee’d GT ve cee’d GT’nin dünya tanıtımları, Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleşti. Kia fuarda, bu iki yeni modelinin yanısıra, yeni konsept otomobili Provo’yu da ilk kez sergiledi.

Kia Provo Concept

 

 

Kia Başkanı ve Tasarımın başındaki isim Peter Schreyer ve ekibi tarafından tasarlanan pro_cee’d GT ve cee’d GT modelleri, 1.6 lt. T-GDI benzinli motor ile donatılmış. 204 beygirgücündeki bu güçlü motor, ürettiği 265 Nm torkuyla 0’dan 100 kilometreye hızlanmasını 7.7 saniye’de gerçekleştiriyor.

Cee’d ailesinin en son üyelerinin üretimine Kia’nın Slovakya’daki Zilina Fabrikası’nda Mayıs ayında başlanması planlanıyor. Her iki yeni model de Haziran ayından itibaren Avrupa’da satışa sunulacak.

Çelik Motor Genel Müdürü Bora Koçak, Cenevre Otomobil Fuarında yaptığı açıklamada “1,6 lt. T-GDI benzinli motorlu 204 PS gücündeki Kia pro_cee’d GT’yi son derece zengin bir donanım seviyesi ile satışa sunmayı planlıyoruz. Araçta, Recaro spor koltuklar ve deri koltuk döşemeleri, 18” alüminyum alaşım jantlar, kırmızı fren kaliperleri, krom çift egzos çıkışı, LED gündüz farları, hız sabitleme ve sınırlama sistemi, sürücü, yolcu, yan ve perde  hava yastıkları, ESP, yokuş kalkış desteği, lastik basınç sensörü standart olarak sunulacak. Sene sonuna kadar yaklaşık 4,000 adet Kia cee’d satmayı planlıyoruz. 5 kapı hatchback, sportywagon, 3 kapı pro_cee’d ve pro_cee’d GT’den oluşan cee’d ailesi, pek çok farklı müşteri beklentisine hitap edecek.”

Kia’nın Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda ilk kez sergilediği bir diğer modeli ise provokatif ve kışkırtıcı yeni konsept otomobili Provo oldu.  Kia ürün gamının artık simgesi haline gelen “tiger nose” ızgarasına, sıradışı bir far haznesine ve belirgin yan hatlara sahip olan Kia’nın bu en son konsept otomobili, hızı ve yüksek enerjiyi temsil ediyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz