Karsan siparişleri bir yılda POSTAlayacak

Karsan,  ABD Posta Servisi’nin yeni nesil dağıtım aracı alım ihalesi sürecinde siparişini verdiği altı adet prototip aracı 2017 yılının son çeyreğinde teslim edecek.

Şirket açıklamayı KAP’a yaptı. Karsan Heksagon Mühendislik işbirliği ile hazırladığı teklifi Şubat ayında sunmuş, Eylül ayında ise siparişlerin verildiğini açıklamıştı.

19 Eylül tarihinde ABD Posta Servisi’ne 180 bin araçlık dev ihale için sevindirici haber alan Karsan, prototip üretim tarihini netleştirdi.

ABD Posta Servisi’nin yeni nesil dağıtım aracı alım sürecinde 6 tane prototip araç, en geç 2017 yılı içerisinde tamamlanarak test edilmesi için teslim edilecek.

Karsan yeni araçların ortaya çıkarılması için bünyesindeki Heksagon Mühedislik Tasarım A.Ş ile birlikte çalışacak.

KAP’a açıkladı

Şirket eylül ayında kesinleşen prototip araç anlaşmasındaki yeni açıklamayı bugün KAP’a yaptığı açıklamayla duyurdu. Karsan tarafından KAP’a yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Bu açıklama, SPK’nın Özel Durumlar Tebliği (II-15.1) 23. Maddesinin 7. fıkrası uyarınca altmışar günlük sürelerle yapılması istenen özel durum açıklaması güncellemesi olarak yapılmaktadır.

Şirketimiz, 17.09.2016 tarihli Özel Durum Açıklaması’nda Şirketimiz’in ABD Posta Servisi’nin Yeni Nesil Dağıtım Aracı Alım Süreci’ne ilişkin olarak prototip geliştirme teklif çağrısına Heksagon Mühendislik ve Tasarım A.Ş. ve Karsan USA LLC işbirliği ile sunduğu teklifin ihale mercii tarafından kabul edildiğini, bu kapsamda şirketimize altı adet prototip siparişi verildiğini açıklamıştı. Sözkonusu siparişe yönelik prototipler 2017 yılının son çeyreğinde teslim edilecek olup, gelişmeler kamuoyu ve yatırımcılarımız ile paylaşılacaktır.”

 

Karsan’a Amerikan Posta İdaresi’nden sevindirici haber

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz