Karsan Jest+ ile Romanya’da yeni bir ihale aldı

Romanya, Türk otomotivinin özellikle minibüs ve otobüs bazında kurtarıcısı olmaya devam ediyor. Temsa’dan Otoyol’a bir çok Türk üreticinin ana pazarı haline gelen Romanya’da son toplu taşıma ihalelerinden birini Karsan Jest+ ile aldı. Şirketten yapılan açıklamada Galati Belediyesi 20 adet Karsan Jest+ minibüs siparişi verdi” denildi.”

Karsan, Romanya Galati Belediyesi’ne ilk Jest+ modelini Ekim ayı içerisinde teslim edecek. Kalan 19 adet araç ise 2020 yılının Ocak ayı ortasına kadar Galati yollarına çıkacak şekilde hazır edilecek.

Karsan Jest+ neden tercih edildi?

Romanya’ya teslim edilecek olan dizel Jest+, Euro 6 motoru ve 6 ileri şanzımanıyla performans ve yakıt ekonomisinde iddialı. LED monitör, 5 kameralı video izleme ve kayıt sistemi, validatör hazırlığı ve GPS filo takip sistemi gibi özellikleri ayrıca dikkat çekiyor.

Galati şehrine ilk Jest+ ekim ayında gidecek.

Karsan hakkında:

Türk otomotiv sanayinde 50 yılı geride bırakan Karsan, kurulduğu günden bu yana ticari araç segmentinde kendi markası da dahil, dünyanın önde gelen markaları için üretim yapıyor. 1981 yılından bu yana ticari araç üretimi gerçekleştiren Karsan’ın Bursa Hasanağa’daki fabrikası tek vardiyada yılda 18 bin 200 araç üretebilecek kapasiteye sahip. Otomobilden kamyona, minivandan otobüse kadar her türlü aracı üretebilecek esneklikte tasarlanan Hasanağa Fabrikası, Bursa şehir merkezine 30 km uzaklıkta. 91 bin metrekaresi kapalı toplam 207 bin metrekarelik bir alan üzerinde konumlanıyor. Elektrikli ticari araç üretimine de başlayan Karsan, Jest ve Atak minibüs ve otobüste BMW elektrikli motorlarını kullanıyor.

Karsan elektrikli Atak otobüsünü Almanya’da test ettik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz