Karavan tatilinin dayanılmaz cazibesi: Çekme karavan mı, motokaravan mı?

0
Çekmekaravanlar daha ekonomik olmalarıyla öne çıkarken, motokaravanlar pratikliğiyle farkını ortaya koyuyor.

Karavanlara ilgi her geçen gün artıyor

Herşey dahil tek bir otelde veya binlerce kişilik tatil köyünde yapılan tatillerden sıkılanlar için giderek taraftarı artan bir seçenek de karavanlar.

Yaz tatillerini farklı noktalara yolculuk ederek ama bunu ev konforunda gerçekleştirmek isteyenler karavan tercihine yöneliyor.

sahibinden alım-satım internet sitesinin yılın ilk 6 aylık işlemlerine göre karavana en çok ilgi İstanbul’da gösteriliyor.
İstanbul’u sırasıyla, İzmir, Ankara, Manisa ve Antalya takip ediyor.

Motokaravan mı, çekmekaravan mı?

Giderek daha çok tatilcinin ilgisini çeken karavan türleri motokaravan ve çekme karavan seçeneklerine sahip. Çekmekaravanlar maliyet avantajı ve isteğe göre tasarlanabilir olmaları nedeniyle daha çok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Kolay ve pratik kullanım arayanlar ise tercihlerini motokaravandan yana kullanıyor.
Çekmekaravanlar başta İzmir, İstanbul, Ankara, Manisa ve Antalya gibi kentlerde daha çok tüketici tercihi oluyor.

Karavan fiyatları

sahibinden internet sitkesi üzerinden gerçekleşen Çekmekaravanların ortalama satış fiyatı 15 bin 750 TL olurken, en yüksek fiyatlı çekmekaravan satışı 83 bin TL olarak gerçekleşti.
İstanbul, Manisa, Ankara, İzmir ve Antalya motokaravanların en çok tercih edildikleri iller olurken, ortalama satış fiyatları 46 bin 500 TL olarak gerçekleşti. En yüksek bedelli satış işlemi 200 bin TL’ye tamamlandı.

Karavan tatilini, herşey dahil otel tatiline tercih edenlerin sayısı giderek artıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here