Karamehmet, özel uçağını 65 milyona yeniledi

0

 

Bir süredir zor günler yaşayan BMC camiasından mail yağıyor.

Mailler de "Mehmet abi"nin ne yapacağına dair sorular var…

BMC çalışanlarına maaş, bayilerine kamyon yok, özel uçağı nasıl ödeyecek?

BMC ve Akşam Gazetesi gibi grup şirketlerinde maaş ve alacaklarını ödeyemeyen Çukurova Grubu'nun patronu Mehmet Emin Karamehmet, bu dönemde ilginç bir özel uçak alımına imza attı.

BUGÜN İNTERNETE DÜŞEN HABER ŞÖYLE

Airex Havacılık Fuarı'nda beğenilere sunulan en pahalı businss jetlerin birini Çukurova Holding Başkanı Mehmet Emin Karamehmet aldı. Karamehmet'in 65 milyon dolara anlaştığı özel jet, bir depo benzinle Singapur'dan İstanbul'a uçabiliyor.

Star’ın haberine göre, 48 ülkeden 153 şirketin katıldığı ve 50'ye yakın uçağın sergilendiği fuarın gözdesi ise lüks jetler oldu. Bombardier Aerospace firması tarafından üretilen ve 65 milyon dolarlık fiyatı ile fuarın en pahalı jeti olma özelliğini taşıyan 'Global 6000' ise Türk işadamları tarafından yoğun ilgi gördü. İlk gün 2 Türk işadamının sipariş verdiği 'Global 6000' modelinin ilk alıcısı ise Çukurova Holding patronu Mehmet Emin Karamehmet olduğu öğrenildi. Bombardier Aerospace standında STAR'ın sorularını yanıtlayan Bombardier İş jetleri Ortadoğu, Afrika ve Hindistan Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Khader Matter, gördükleri ilgi karşısında çok şaşırdıklarını dile getirdi. Matter, Türkiye pazarının çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirterek "Türkiye'nin büyüyen bir ekonomisi var. İnsanların hayat standartları yükseliyor. Buna bağlı olarak alım güçleri yükseliyor ve lüks tüketim mallarına ilgi artıyor. Özellikle fuarın en pahalı jet uçağı olma özelliğini taşıyan 'Global 6000' işadamları tarafından inanılmaz ilgi görüyor. Standımıza çok fazla gelen ve uçağımızı görmek isteyen oluyor. 2 adet satış yaptık, ancak alan kişilerin ismini vermemiz mümkün değil" diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here