Kadınlar O’nu “yılın otomobili” seçti

Dünyada’da Türkiye’de de “yılın otomobili” yarışmaları yapılıyor. Bunlardan birini de kadınlar dünyası gerçekleştiriyor. İşte yeni Honda Civic Type R, Kadınlar Dünyasında Yılın Otomobili ödüllerinde ‘En iyi Performans Otomobili’ seçildi

“Hot hatch dünyası”nın en iddialı otomobili yeni Civic Type R son olarak tamamı kadın jüri üyelerinden oluşan 2017 Kadınlar Dünyasında Yılın Otomobili ödülleri çerçevesinde ‘En iyi Performans Otomobili’ seçildi.

Honda Civic Type R, Auto Express tarafından ‘En iyi Hot Hatch’ seçilmiş ve son olarak geçtiğimiz ay Sport Auto  tarafından ‘En iyi İthal Kompakt Spor Otomobil’ seçilmişti.

Standart Civic Hatchback ile aynı teknik alt yapıyı paylaşan yeni Honda Civic Type R, gerek yolda, gerekse de pistte mümkün olan en iyi performansı sunmak üzere geliştirildi. Motor kaputunun altında görev yapan ve birçok ödül almış olan önceki nesil Type-R modelinden transfer edilen 2.0-litre VTEC TURBO motor optimize edildi. 320 PS güç üreten motor Yeni Civic Type-R’ı sadece 5,7 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaştırırken 272 km/s maksimum hıza imkan tanıyor.

 

Bu yılki Kadınlar Dünyasında Yılın Otomobili ödülleri 20 farklı ülkeden 25 kadın otomobil yazarı tarafından belirlendi. 420 araçtan oluşan aday listesi ön eleme ile 60 otomobile düşürülürken her bir kategoride kazanan araç gizli oy pusulaları ile belirlendi.

 

Yeni Honda Civic Type-R 2017 yılının yaz aylarında aynı zamanda 10. Nesil Honda Civic HB’in global üretim merkezi de olan Honda’nın İngiltere tesislerinde üretilmeye başlandı. Yeni Honda Civic Type-R buradan ABD ve Japonya da dahil olmak üzere dünyanın farklı pazarlarına ihraç edildi. Yeni Honda Civic Type-R aynı zamanda Kuzey Amerika’da resmi olarak satışa sunulan ilk Honda logolu Type-R modeli olmasıyla da özel bir konuma sahip.

320 ps, 400 nm tork, İstanbul Park’ın en hızlı önden çekişlisi: TYPE R

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz