İzmitli yeni Hyundai Bayon tanıtımı için geri sayım başladı

Hyundai Bayon teaser
Türkiye’de üretilen otomobiller arasına yeni bir model daha katılıyor. Güney Koreli markanın İzmit tesislerinde üreteceği B-SUV modeli yeni Hyundai BAYON tanıtımı, 2 Mart günü online bir lansmanla gerçekleşecek. Türkiye saati ile 12:00’da başlayacak etkinlikte, Hyundai İzmit tesislerinde üretilecek otomobilin üzerindeki örtü kaldırılacak.
Etkinliğe katılacak bazı Avrupalı sanatçılar özel eserleriyle aracın tasarımını ilişkilendiren eserleriyle katılacak. Hyundai, Avrupa’nın dokuz farklı ülkesinden sanatçıları tanıtım için davet etti. Sanatçılar, BAYON’un tasarımından ilham alarak benzersiz sanat eserleri ortaya çıkardılar.

Hyundai SUV ailesine Türkiye’den ilk üye

KONA, TUCSON, NEXO ve SANTA FE’den sonra markanın Avrupa’daki beşinci SUV modeli olan BAYON; adını Fransa’nın güney batısındaki Bayonne şehrinden alıyor.
Crossover SUV gövde tipindeki otomobil, B SUV segmentindeki rekabete katılacak.
Hyundai Bayon 2021
Yeni Hyundai Bayon tanıtımı ilginç bir sanat gösterisinin de yaşanacağı bir platform olacak. Araç, segmentindeki rakiplerinden çok başka bir görüntüye sahip olma iddiasını taşıyor. Fark yaratan dış tasarım için markanın Duygusal Sportiflik (Sensuous Sportiness) dizayn felsefesi devreye alınmış.
Otomobilin farlarından tamamen ayrı yere yerleştirilen gündüz sürüş farları aracın önemli farklarından birini oluşturacak gibi görünüyor.  Uzun ve kısa farlar ise ön tamponun her iki köşesine doğru konumlandırılmış. Bu sayede üst taraftaki gündüz sürüş farlarıyla kombine güçlü aydınlatma mimarisi oluşturulmuş.
Sportif görünüme sahip aracın önünde bulunan büyük yatay hava girişi ise genişlik
hissiyatını artırmış oluyor.
Otomobilin arkasındaysa, yanlara doğru uzayan ok şeklindeki stop lambaları dikkat çekiyor. Kırmızı bir çizgiyi ya da şeridi andıran bu lambalar da aracın genişliğini vurguluyor.
Hyundai Bayon arka farlar
Hyundai Bayon gösterisinde bir sanatçı otomobilin ok şeklindeki arka farlarından ilham alarak; özgürlüğü ve dinamizmi çağrıştıran bir eser ortaya çıkaracak.
Bir diğer sanatçı; ön ve arka görünümü öne çıkaran bir sanat yapıtı üzerinde yoğunlaştı.
otomobilin Türkiye yollarına çıkması mayıs ayını bulacak. Üretimi ise mart ayında başlayacak.
Hyundai Bayon Tanıtım Etkinliği için davet edilen sanatçılar:
Soyhan Baltacı (Türkiye)
• Jan Gemrot (Çekya)
• Bahar (Fransa)
• Guido Zimmermann (Almanya)
• Camilla Alberti (İtalya)
• Vincent de Boer (Hollanda)
• Pola Augustynowicz (Polonya)
• Nuriatoll (İspanya)
• Nathaniel Rackowe (İngiltere)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz