İzmit fabrikası COVID-19 kapsamında üretim durduruyor

Pirelli marka endüstriyel ve ticari lastiklerin lisanslı üreticisi Prometeon; koronavirüs Covid-19 pandemisi (salgın) nedeniyle İzmit (Kocaeli) fabrikasında üretime 1-12 Nisan tarihleri arasında ara vereceğini açıkladı. Şirket çalışanlarının güvenliğini artırmak amacıyla geçtiğimiz haftalarda alınan önlemlerin kapsamını genişlettiğini duyurdu.

Bu karar, Türkiye’deki çalışanlar ve müşteriler için, Covid-19 (koronavirüs) pandemisinin Türkiye’deki gelişiminin sürekli izlenmesinin ardından; yerel ve uluslararası otoritelerin yönlendirmelerine de paralel olarak alındı.

Prometeon yönetimi, iş ortakları ile birlikte, müşterilerinin bu dönemdeki ihtiyaçlarına yanıt verecek yeterli ürün stokuna sahip olduğunu belirtirken; depo, nakliye ve saha satış operasyonlarının yanı sıra yasal ve sözleşmelere bağlı yükümlülükleri gereklilikler çerçevesinde yerine getirmeye devam edeceğini duyurdu.

Kamyon, otobüs, agro ve OTR lastikleri segmentinin tedarikçilerinden biri olan şirket açıklamada; kritik süreçte hayati değere sahip ürünleri taşıyan ağır vasıtalara destek olmaya devam edeceğinin de dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz