İttifaktan pick-up üretimine yatırım

Renault-Nissan’dan Arjantin’e dev yatırım

Fransız-Japon ittifakı, Renault, Nissan ve Mercedes markalı pick-up üretmek için Atjantin’de 700 milyo Euro’dan fazla yatırım yapacak.

Renault-Nissan İttifakı Güney Amerika’da dev yatırımlarını hayata geçiriyor. Fransız-Japon ikili 2018 yılına kadar yeni araç üretimi için Arjantin’in kuzeyindeki Cordoba’da bulunan Santa Isabel fabrikasına 800 milyon dolarlık (715 milyon Euro) yatırın yapacağını açıkladı. Yatırımım 600 milyon dolarlık kısmı (535 milyo Euro) Renault, Nissan ve Mercedes markalı pick-up modeline yönelik ilk üretim hattına yapılacak. Sonbaharda Paris Fuarı’nda tanıtılacak olan Renault Alaskan ve Mercedes’in henüz adı belli olmayan ilk pick-up modeli bu fabrikada üretilecek. Nissan NP300 Frontier’in üretimine ise 2018 yılından itibaren başlanacak.

Renault-Nissan, Arjantin’de yılda 70 bin pick-up üretmeyi planlıyor.

Yatırımın 100 milyon dolarlık (90 milyon Euro) kısmı da yeni bir modelin üretimine ayrılırken, 100 milyon dolar da bu ülkede Renault markasıyla satılan Sandero, Sandero Stepway ve Logan için olacak. Renault Nissan CEO’au Carlos Ghosn, Güney Amreika’nın üçüncü büyük pazarı Arjantin’in grup markalarının genişleme planında anahtar olduğunu belirtiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz