İTO’nun otopark kahyası, Vural Ak’ın Aston Martin’ine Şahin-Doğan muamelesi çekmiş

0

CEBİNDE 10.5 MİLYON TL'LİK ÇEKİ MURAT YALÇINTAŞ'A GÖTÜRÜRKEN İŞGÜZAR KAHYAYA TAKILIYORMUŞ

İhalenin ilk kazanan ismi MC'nin ihale şartnamesine göre gereken sürede 9.1 milyon TL artı KDV'lik tutarı yatıramaması üzerine, ihalenin ikinci en yüksek teklifinin sahibi Vural Ak'ı İTO ve FİYAŞ yönetiminin gündemine getirir.

İTO, artık MC'nin parayı yatıramayacağına ikna olunca, Ak'ı arar. Yarın 10.5 milyon TL'yi getir, pist senin derler.

Önce "Almıyorum, 100 bin TL'lik kaporam da yansın, ama ihale yenilensin" diye düşünen Ak, daha sonra sakinleştirilir.

Bu kez sorun, 24 saatte 10.5 milyon TL'yi toplamaktır.

Para vardır ama hazır değildir. Hızlı bir toparlanma ve bankalarla görüşme maratonu sonrası, 10.5 milyon TL'lik çek ile İTO'nun İstanbul Eminönü'ndeki merkezine gider Vural Ak.

Tek başına Aston Martin Rapide'ine atlayıp, cebinde 10.5 milyonluk çek ile İTO kapısının önüne gelen Ak, randevuya gecikmiş olmanın da getirdiği aceleyle aracını, küçük İTO Yönetim otoparkına sokar ve araçtan iner. Ama İTO'nun otopark görevlisi ona "bekle hemşerim" der. Kahya'nın bu tavrı üzerine, zaten yukarıda İTO Başkanı Yalçıntaş'ın randevusuna son anda yetişmek üzere olan Ak, aracını doğrudan Başkan'ın aracının önüne çeker. Kilitler ve binaya girer.

Bunu gören kahya, arkasından bağırarak koşmaktadır. Kahya yanlarına gelene kadar, başkanın özel asansörüne binen Ak, Başkan Murat Yalçıntaş'ın katına merdivenlerden çıkar. Tam odaya girileceği sırada, kahya, "Hemşerim aracını başkanın aracının önüne park edemezsin" diye seslenir. Ak, ya sabır çekip, başkanın odaya girer. İçeride anlaşma imzalanır, İTO Başkanına 10.5 milyon TL'lik çek teslim edilir. Kutlama ve tokalaşma faslından sonra herkes işine döner.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here