Isuzu D-Max üretimi 2014 martında başlayacak

 

 

 

 

Yeni yatırımlara yönelik teşviklerin ikna ettiği yatırımlardan biri yine Japonlara ait. Yıllardır Türkiye'de bu modelinin de üretimini düşünen şirketin işleri sonunda beklendiği gibi gitti. Karar alındı. Üretim 2014 yılı martında başlıyor.

 

Anadolu Grubu'nun Isuzu ile ortak yürüttüğü Türkiye'deki üretim sürecinde D-max üretimine başlanıyor.

Anadolu Isuzu tarafından geçtğimiz aylarda yapılan Türkiye pazarı için D-max üretimi açıklaması hayatiyet buluyor. Yapılan açıklamada bu yılın aralık ayı gibi başlanması planlanan D-Max üretiminin detayları belirlenme aşamasında.

Son durumda üretimin iki ay daha kaydırılması ve 2014 yılı mart ayına alınması söz konusu lodu. Çalışmalrın yetişmesi için yapılan uzatmanın üretim kararını etkilemyeecği belirtiliyor.

2014 yılında başlayacak D-Max üretimi öncelikle iç pazar için gerçekleşecek.

Üretimine başlanacak olan D-Max, halen piyasada satılan model olacak. Zaten geçtiğimiz yıl yenilenen bu model, güncel model olarak piyasada yer alıyor.

Anadolu Isuzu kaynaktlarınodaın alınan bilgileregöre D-Max'in Türkiye'de üretilmesinin fiyatlara bir etkis lomayacak. Henüz ihracat kararı bulunmayan üretimin, Avrupa pazarlarından İngiltere için ele alınabileceği ama bunun da sağdan direksiyonlu bir pazar olması nedeniyle zor bir karar gerektirdiği dile getiriliyor.

Isuzu D-Max yan hava yastıklı tek pick up olarak pazarda özel bir yere de sahip. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz