İşte yeni Nissan Qashqai’nin ilk fotoğrafları

 

Nissan, modelleri içinde kendine özgü stili ve kazandığı ticari başarı ile efsaneleşen modeli Qashqai'yi yeniledi.

Yeni Qashqai, ilk kez bugün İngiltere'de gösterildi.

İlk kez üretildiği 2007 yılından bu yana 2 milyon adetlik satış adetine ulaşan Qashqai, bu rakamla crossover segmentinde liderliğe oturdu. 

Yeni Qashqai de, Japon markanın son dönem araçlarında uygulamaya aldığı güvenlik kalkanı teknolojisine sahip olacak. Yani artık çevresel kameralı, etraftaki canlıları algılayan, Note ile de sunuylmuş olan güvenlik kalkanı, yeni nesil Qashqai'de de bulunacak. 

İngiltere’de gerçekleştirilen lansmanda Nissan, yeni Qashqai’de kullanılan yüksek teknolojilerle birlikte kilometre başına karbon salınımını 100 gramın altına düşürdüğünü özellikle belirtti.

Eylül ayındaki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Nissan X-Trail ile aynı platformu paylaşan yeni Qashqai’de ilk bakışta dikkati daha sivri hale getirilen ön uç, LED farlar, kaput, arka ve yan camlar ve sportif hale getirilen spoyler çekiyor.

Tasarım çalışmaları, Nissan tasarım müdürü Shiro Nakamura önderliğinde Nissan’ın Londra’daki tasarım merkezinde yapılan yeni nesil Qashqai selefine göre 20 litre daha geniş bagaj hacmi bulunuyor.

Önceki nesline göre 49 milimetre daha uzun, 20 milimetre daha geniş olan Qashqai’nin yüksekliği ise iç hacminin daha geniş olması adına artık 15 milimetre düşürülmüş. Nissan Güvenlik Kalkanı’yla donatılan yeni Qashqai’de 360 derece görüş açısına sahip geri görüş kamerası kullanılmış.

Tüm donanım seviyelerinde akıllı telefon bağlantısına olanak sağlayan NissanConnect’in bulunduğu Qashqai’de dört farklı motor seçeneği yer alıyor.

Qashqai’nin 109 beygirgüç üreten 1.5 litre hacimli dizel motoru 100 kilometre 99 gramlık karbon salınımıyla dikkat çekiyor. 128 beygirgüç üreten 1.6 litre hacimli dizel motoru Xtronic CVT otomatik şanzımanla kombine edilebilen Qashqai’nin 113 beygirlik yeni 1.2 litre turbo motoru da bulunuyor.

Qashqai’nin en güçlü versiyonu olan 1.6 litre hacimli motora sahip 148 beygirlik modeli Qashqai Nismo ise önümüzdeki yazdan itibaren satışa sunulacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz