İşte Toyota Proace Van ve Proace Verso’dan satır başları

Toyota Proace modelini PSA üretiyor, Toyota satıyor.

TOYOTA PROACE VAN

 • * Proace Van’ın ön tarafı Toyota’nın Under Priority tasarım dilini yansıtıyor ve ‘Kompakt, Orta ve Uzun’ olmak üzere üç gövde boyutuyla satışa çıkacak. 4.6 metrelik uzunluk ve 2.9 metrelik dingil mesafesine sahip kompakt versiyon, 11.3 metrelik dönüş çapıyla dar alanlarda manevra kabiliyeti ile gelecek. 1200 kg’a ulaşan taşıma kapasitesine ve 4.6-5.1 metreküp yükleme hacmine sahip. Önde üç koltuk bulunan model, 2.1 metre uzunlukta ve 1.6 metre genişliğinde taşıma alanıyla dikkat çekiyor. Proace’in orta versiyonu 4.9 metre uzunluğa ve 3.2 metre dingil mesafesine sahip. Uzun versiyon yineı 3.2 metre dingil mesafesini kullanıyor ve uzunluğu 5,3 metreye ulaşıyor. Bu versiyon da 2.2 metre genişlik ve 1.9 metre yükseklikle dikkat çekiyor.
 • Toyota Proace 2
  4.6 metrelik boyuyla 1200 kg yük taşıyabilecek.
 • * Proace Van’da sağ ve sol sürgülü kapılar, kompakt modelde dahi önde 3 koltuk sunulması gibi özellikler bulunuyor. Smart Cargo sistemi ile Proace Van’ın sağ yolcu koltuğu katlanarak yükleme hacmi 0.5 metreküp artıyor. Aynı zamanda ortadaki koltuk sırt kısmı katlanarak bir masa haline gelebiliyor. Sürücü, kaymaz zemine sahip bu masada dizüstü bilgisayarını veya not defterini rahatça kullanabiliyor.
Toyota Proace Van'da yan kayar kapılan.
Toyota Proace Van’da yan kayar kapılarıyla kullanışlılık vaat ediyor.
 • * Araçta sağ ve sol tarafta kayar kapı yer alıyor ve ikili arka kapılar 180 derece açılabiliyor.
 • * Proace Van’ın maksimum 1400 kg’lik taşıma kapasitesinin yanı sıra 2500 kg’lik çekme kapasitesi de bulunuyor.
 • * Proace Van versiyonlarında standart olarak sürücü ve yolcu hava yastığı, kol dayama, merkezi kilit, hız sabitleyici, 12V güç girişi, hız limitörü ve 16 inç jantlar bulunuyor. Daha üst donanım seviyelerinde yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, aydınlatmalı ve soğutmalı torpido gözü, ekstra 12V güç girişi de yer alıyor. Opsiyon listesinde yer alan geniş seçenekler ise kullanıcıların araçlarını ihtiyaçlarına göre şekillendirmesini sağlıyor. Otomatik far ve silecekler, dokunmatik ekranlı multimedya sistemi gibi kolaylık getiren donanımlar yer alıyor.
 • * Proace Van’da 95 HP’den 150 HP’ye kadar 4 farklı dizel motor ve manuel şanzıman seçenekleri sunuluyor. Motor seçenekleri arasında 1.6 litre ve 2,0 litre dizel üniteler yer alıyor. 95 HP üreten 1.6 litre dizel motor, 5 ileri manuel şanzımanla (210 Nm tork) birlikte sunuluyor. Yakıt tüketimi de 5,5 lt/100 km’ye kadar düşüyor. 300 Nm tork ve 115 HP üreten 1.6 litre dizel motor ise, 6 ileri manuel şanzımanla eşleştiriliyor. Stop&Start sistemiyle 133 g/km emisyona ve 5.1 lt/100 km ortalama tüketime sahip. 122 HP ve 150 HP güçlerle tercih edilebilen 2.0 litre turbo dizel motor ise, 6 ileri manuel şanzımanla sunuluyor. Bu motor 340 Nm ve 370 Nm tork seviyeleriyle daha yüksek taşıma kapasitelerine sahip. Yakıt tüketimi ise 5.3 lt/100 km.

 

 • TOYOTA PROACE VERSO
  * Çok amaçlı Proace Verso, bir MPV esnekliği sunuyor. Açılabilir bagaj kapağı camı, otomatik sürgülü kayar kapı, geri görüş kamerası ve panoramik cam tavan gibi yüksek ekipman seviyesiyle dikkat çekiyor.
 • * İç tasarımda konsol sade tasarımıyla dikkat çekiyor. Geniş görüş açıları kadar SUV benzeri yüksek oturma pozisyonu da çevreye hakim bir sürüş gerçekleştirme imkanı veriyor. Orta konsola entegre renkli, dokunmatik multimedya ekran da Proace Verso’nun standart donanım özellikleri arasında bulunuyor.
 • * Proace Verso 5308 mm uzunluk, 3275 mm dingil mesafesine sahip. Bagaj hacmi ise 980 litre ile 1600 litre arasında değişiyor.
 • * Proace Verso ile özel taşımacılık yapan işletmeler, VIP transfer amaçlı kullanıcılar ve geniş aileleri hedefliyor. Kauçuk zemin kaplaması ve kaliteli döşemeleri ile konfor düzeyini artırıyor. Bu versiyon 9 koltuklu oturma düzenine sahip.
 • * Proace Verso’da, güçleri 115 ile 177 HP arasında değişen üç farklı dizel motor alternatifi söz konusu. Motor seçenekleri manuel veya otomatik şanzımanıyla kombine ediliyor. 1.6 litrelik turbo dizel motor 115 HP güce ve 240 Nm torka sahip Proace Verso, 6 ileri manuel şanzımanla sipariş edilebiliyor. 2.0D-4D motorun ise 150 HP ve 177 HP olmak üzere iki farklı güç versiyonu bulunuyor. 150 HP güce ve 370 Nm torka sahip versiyon manuel şanzımanla sunulurken,177 HP güce ve 400 Nm torka sahip versiyon ise altı kademeli otomatik şanzımanla kombine ediliyor. En tutumlu motor seçeneği 5.2 lt/100 km tüketim değerine imza atarken, en güçlü versiyonda tüketim 5.9 lt/100 km.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz