İşte makyajlı Skoda Superb

Skoda Superb 2019 model yılında facelift (makyajlı) haliyle müşterilerin karşısına çıkacak. 2015 yılında tanıtılıp satışa sunulan 3. nesil Süperb başarılı olduğu pazarlarda daha güçlü kalmasını sağlayacak yeni tasarım öğeleri ve teknoloji güncellemeleriyle yola çıkacak. Makyajın temelini Octavia ile elde edilen değişim oluşturuyor.

2017 yılında Octavia modelinin çift parçalı farlar, yeni perspektif sağlayan ızgara gibi tasarım değişimi gerçekleştirilmiş, 1 litrelik 3 silindirli motorla birlikte Octavia önemli bir ivme yakalamıştı. Superb için devam eden facelift çalışmalarının sonbaharda tamamlanması bekleniyor. Ancak Superb’de 4 parçadan oluşan far grubu olmayacak. Güçlü far grubunun alt çizgisi Audi ile başlayan ışık imzasını taşıyacak.

Klasik iç mekan korunuyor

Krom süslemelerle yeniden tasarlanan önde daha karakteristik kabarık ızgara üç boyut görünümü güçlendirecek. Arka tasarımda stop grubu Kodiaq modelinde olduğu gibi üçgen keskin tamamlama çizgisini barındırıyor. Makyajlı Superb’in kokpitinde, klasik çizgiler korunacak. Orta kokpitte öne doğru tasarlanan 9,2 inç dokunmatik ekran yeni Columbus multimedya sistemi olarak daha güçlü işlevlere hazır hale geliyor. Bununla birlikte, teknolojik güncellemeler devam edecek.

Skoda Superb 2019 model yılında motorlarında güncelleme ve mekaniğin geliştirilmesi konusunda da sürprizlerle geliyor; 2019’da önce plug-in hybrid versiyonu yola çıkacak. Hibrit model 1.4 litrelik TSI motor ile kombine edilecek. 85 kw’lık elektrikli motorla birlikte toplamda 217 hp güce sahip olacak. Tam şarj ile maksimum olarak 65 km yol kat edebilecek olan bu modelin CO2 emisyonu 40 g/km’nin altında olacak.

Türkiye’de D sedanda üçüncü çok satan model

Türkiye pazarında 117 bin TL’den başlayıp 270 bin TL’ye kadar uzanan fiyat etiketi ile satışa sunuluyor. Skoda Süperb, yılın 4 ayında 2 bin 714 adetlik satış rakamı elde ederek D sedan sınıfında VW Passat ve Mercedes C’den sonra en çok tercih edilen 3. model oldu. Model ilk üretildiği dönemden itibaren kullanışlı bagaj çözümleri, akıllı teknolojik donanımlar ve alınabilir motor-şanzıman-donanım birleşimleri ile öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz