İşte Ford Cargo 1846T’nin kaptan koltuğu

0

 

Ford'un dünyaya Türkiye'den açılacak modellerinden biri de yeni çekici Cargo 1846T olacak. aracın dünya premierini İstanbul'daki Lojistik Fuarı'nda yapan Ford, şimdi aracı satışa çıkaracak hale getirmek için son çalışmalarını tamamlıyor.

Yeni Cargo çekici, en geç bir ay içerisinde satışa çıkacak söylentileri her yanı kapladı. Ama satışa çıkma tarihi olarak önce Aralık ayı belirtilirken, şimdi ocak 2013 dile getirilmeye başlandı.

İstanbul'da geçtğimiz günlerde yapılan Logistic Fuarı nedeniyle hedef kitlesinin karyşısına ilk kez çıkan yeni çekicinin özellikleri de giderek ortaya çıkıyor.

Özellikle 71 bin euro civarında dolaşan satış fiyatı söylentileri, aracı Mercedes Axor'un biraz altına konumlandırıyor. Araca yönelik kredi destekleri, ve aracın henüz tam detayları ortaya çıkmayan iç mekanı, alıcılar için en az yakıt ekonomisi kadar önemli olacak. aracın yakıt tüketimi ahkkında henüz resmi açıklama yok ama bunun 30-35 litre civarında seyretmesi, çekicinin ekonomik yakıt tüketimine işaret olarak kabul ediliyor.

 

Aracın yeni kokpitinde ise çift renkli ön görünüm dikkat çekiyor. Sade göstergelerin ortasında araç bilgilerinin kontrol edilip, gözlemlenebildiği ekran dikkat çekiyor.

Radyo-teyp, klima, havalandırnma ve diğer kontrol tuşlarını barındıran açık renkli hanelin hemen altındaki iri bardaklıkları da içeren "tepsi kadar büyük" eşya koyma gözleri vites topuzunun önünden başlıyor.

Yeni ford Cargo Çekici'nin diğer tüm detaylarının ortaya çıkmasına bir ay gibi bir süre kaldığını hatırlatalım.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here