İstanbul Autoshow: Lüksün yeni markası Lexus’tan Skyjet

 

Lexus ‘uzay aracı’ ile İstanbul’da

Lüks otomobil üreticisi Lexus, İstanbul Autoshow’da birçok yenilikle katılacak. Sadece bir otomobil üreticisi değil, bir yaşam tarzı markası olduğunu vurgulamaya çalışan Lexus, İstanbul Autoshow’da, ‘Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu‘ filmi için tasarlanmış SKYJET Uzay Aracı”nı sergileyecek. Lexus tasarımcılarına ait ve 28. yüzyıl zamanlarında kullanılan SKYJET, filmin kahramanının zamanda yolculuk yapmasını sağlıyor.

Bununla birlikte, fuarda Lexus’un yeni hibrit modelleri de otomobil tutkunlarıyla buluşacak. Ziyaretçiler fuarda, premium SUV modelinin hibrit versiyonu RX 450h, crossover modelinin hibrit versiyonu NX 300h, sportif sedan modelinin hibrit versiyonu GS 300h’yi inceleme şansı elde edecekler.

Lexus’un yeni yıldızı CT 200h olacak. Dünyanın ilk kompakt lüks hibrit otomobili olan CT 200h, fuarla birlikte Türkiye pazarına giriş yapacak. Lexus markasının eşsiz lüksünü, gelişmiş hibrit teknolojisiyle buluşturan CT 200h, hem tasarımı hem de sürüş özellikleriyle öne çıkacak.

Marka, ayrıca fuarda F Performance ürün gamından da modeller sergileyecek. Bunlar RC F ve GS F olacak. Her iki otomobil de, 477 beygir güç üreten 5.0 lt V8 motora sahip. Lexus’un yüksek performanslı ruhunu taşıyan bu otomobillere ilham olan yarış otomobili RC F GT3 de fuarda yerini alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz