İsrailli ortağı da iflasını istedi

Yan sanayi ve bazı çalışanlarından sonra Kirpi'nin zırhını geliştiren ve veren İsrailli ortağı da BMC'nin iflası için dava açtı.

İsrail merkezli zırh geliştirici ve üreticisi Hatehof Industries Limited, mayına ve patlamaya dayanıklı 'Kirpi’ için 21 Mayıs 2009 tarihinde BMC ile sözleşme imzaladıklarını, bu kapsamda aracın tüm mayın ve patlamaya dayanıklı zırh ve kapsül sisteminin mühendisliği ve malzemesinin müvekkili olduğu şirkete ait olduğunu belinrterek, iflas davası açtıklarını duyurdu.

 

Şirket vekili, araştırma, geliştirme ve üretim faaliyetleri sonucunda BMC, Hatehof Industries Limited’e sözleşme ile yüklendiği ödeme mükellefiyetlerini yerine getirmediğini, Milli Savunma Bakanlığı’na teslim edilen araçların bedellerini tahsil etmesine rağmen sözleşme uyarınca Hatehof’a tahakkuk eden borçlarını ödemediğini öne sürdü.

Davayı açan şirket avukatı tarafından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: 

“İyi niyet çerçevesinde Hatehof tarafından BMC’nin borçlarının birden fazla kez ertelenmesine rağmen, BMC Hatehof’a borçlarını ödememiştir. Bu nedenle, yasal işlemlere başlanılmış olup, BMC aleyhine haciz ve iflas işlemleri dahil olmak üzere her türlü hukuki haklar kullanılacaktır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz